Bahreynli gençlerden Başkan Vural’a ziyaret

Türkiye-Bahreyn Uluslararası Gençlik Değişimi kapsamının 2. etabında 14 katılımcı, Çivril’e gelerek; Belediye Başkanı Niyazi Vural’ı ziyaret etti.

Bahreynli gençlerden Başkan Vural’a ziyaret

Türkiye- Bahreyn Uluslarası Gençlik Değişiminin 2. Etabı tamamlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Bahreyn merkezli Arab Voluntary Union sivil toplum kuruluşu arasında yürütülen projenin devamı olan ‘Kültürler arası Öğrenme ve Gönüllülük’ temalı uluslarası gençlik değişiminin 2. Etabı Denizli’de düzenlendi.

Programda iki ülke gençleri gönüllülük faaliyetleri çerçevesinde kültürlerarası etkileşimde bulunarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Çivril İlçesi’ne gelen Bahreynli 14 katılımcı Belediye Başkanı Niyazi Vural’ı ziyaret etti. Başkan Vural, Çivril’in tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini anlattı. Öğrenciler ise Başkan Vural’a ülkeleri ve program hakkında bilgi verdi. Ziyaret sonrası Başkan Vural, öğrencilere Yeşil Çivril Belediyespor armalı atkı ve şapka hediye etti. Ardından katılımcılar yeşille maviyi buluşturan Işıklı Gölü’nde nilüfer çiçekleri arasında kayıkla tur yaptılar. Son olarak Gümüşsu Mahallesi’nde kiraz bahçesini ziyaret ettiler. Türkiye-Bahreyn Uluslarası Gençlik Değişimi’nin ilk etabı, 10 katılımcı ile 12-17 Mart 2022 tarihleri arasında Bayreyn’in Manama şehrinde yapılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER