Bakan Kasapoğlu’ndan Başkan Akcan’a övgü

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 7 yıl önce gençlerin uyuşturucudan uzaklaşması için ilçede spor seferberliği başlatan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’a, övgüler yağdırdı.

Bakan Kasapoğlu’ndan Başkan Akcan’a övgü

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın, 2014 yerel seçimlerinin ardından başlattığı kampanyayla, uyuşturucuya karşı sporla savaş başlattı. Başkan Akcan’ın başlattığı kampanya ile Çal Belediyespor ve alt liglerde 7 takım kuruldu ve ilçede futbolcu sayısı 400’e yaklaştı. Pandemi nedeniyle bir süredir spor faaliyetlerinin yapılamadığı ortamda bile Çal Belediyesi’nin spora ve gençlere yaptığı yatırımlar ile çalışmalar dikkat çekiyor.

BAKANA EKİCİ’NİN TABLOSU HEDİYESİ

Başkan Akcan’ın bu çalışması, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da dikkatinden kaçmadı. Denizli’ye yapılacak olan gençlik ve spor yatırımları hakkında Ankara’da düzenlenen törende; Bakan Kasapoğlu ile Başkan Akcan sohbet etme olanağı buldu. Başkan Akcan, Bakan Kasapoğlu’na Çallı ressam Gürcan Ekici’nin “Bağbozumu” konulu resim çalışması ile Aşağıseyit Koyun Sudan Atlatma Yarışması’nda çekilen fotoğrafı hediye etti. Başkan Akcan, “Salgın hastalık iyice azalırsa ya da biterse Ağustos ayındaki Koyun Sudan Atlatma Yarışması’na sayın bakanımızı davet ettik. Salgın hastalık biterse geleceğini söyledi” dedi.

“ÇAL’I YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Çal Belediyesi’nin 7 yıl önce uyuşturucuya karşı sporla başlattığı savaşın örnek teşkil ettiğini söyleyen Bakan Kasapoğlu, Başkan Akcan’ı tebrik etti. Bakan Kasapoğlu, “Bu kadar değerli çalışmaya imza atan Çal, devletimiz tarafından elbette ödüllendirilecek. Çal’ı yakından takip ediyoruz” yorumunda bulundu.

“BİR GENCİ KURTARMAK PARAYLA PULLA ÖLÇÜLMEZ”

Bakanlığın Çal’a gençlik merkezi ve portatif yüzme havuzu yapacağını müjdeleyen Başkan Akcan, ayrıca mevcut futbol sahasının sentetik saha yapılacağını ve 4 halı saha ile basketbol potalarının takılacağını söyledi. Yapılacak spor yatırımlarının yıl içinde Çal Belediyesi tarafından ihale edileceğini belirten Başkan Akcan, “Çal adına çok mutluyum. Sayın bakanımızla görüştük. Çal’a artı yatırım olacağını müjdeledi. Mevcut yatırımlar yapıldığında spor ve gençlik ile ilgili başka yatırımlarında Çal’a geleceğini müjdeledi. Geçmişte futbola yaptığımız yatırımlardan ötürü çok eleştiri aldık. Oysa, ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez gördük. Uyuşturucu illetinden 1 tane bile çocuğumuzu kurtarsak kardır. Bir genci ya da çocuğu uyuşturucu bataklığından kurtarmak parayla pulla ölçülmez” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211