Bakan Kasapoğlu’ndan Buldan’a müjdeler

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Denizli’deki yatırımları yerinde görmek amacıyla gerçekleştirdiği ziyarette, Buldan’a, da müjdeler verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısı’nda Denizli ve ilçelerindeki yapımı devam eden ve yapılacak projeleri görüşüldü. Toplantıya; Bakan Kasapoğlu, Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekilleri, Şahin Tin ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve ilçe belediye başkanları katıldı. Toplantıda, Buldan’ı Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk temsil etti. Toplantında Bakan Kasapoğlu’ndan çok sayıda yatırım sözü alan Başkan Şevik ile İlçe Başkanı Çomuk, Buldan’a müjdelerle döndü.

“ÖNEMLİ YATIRIM MÜJDESİ ALDIK"

Başkan Şevik,  Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan önemli yatırım müjdesi aldıklarını söyledi. Başkan Şevik,“Buldan’da geçmişte olduğu gibi bu dönem de çalışmalarımız, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere ilgili bakanlıkların desteklerinin yanı sıra Denizli Valiliği, Budan Kaymakamı Murat Sarı, Belediyemiz ve sivil toplum kuruşlarının iş birliğiyle devam ediyor.  Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Kasapoğlu’nun ilçemize verdiği yatırım müjdeleri bizleri sevindirdi. Hem İlçe Stadyumu, hem de Yenicekent Stadyumu’nun yenilenmesi için 5 milyon 850 bin TL’lik projenin en kısa sürede hayata geçirilecek. Ayrıca İlçemize Gençlik Merkezi’nin kazandırılmasıyla ilgili de sözümüzü aldık. Buldan’a 5 hali saha, 10 basketbol potası ile Voleybol sahası kazandırılmasının yanı sıra,  depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Nuri Akın Anadolu Lisesi’nin bahçesindeki spor salonunun yerine yenisinin yapılmasıyla ilgili de söz aldık.  İlçemize yarı olimpik yüzme havuzu yapılana kadar portatif yüzme havuzunun kurulacağı müjdesini de aldık” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZ EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAK"

Buldanlı gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, spor alışkanlığını kazandırmak amacıyla yatırımların devam edeceğini belirten Başkan Çomuk, ilçeye nitelikli Fen Lisesi gibi okulların da kazandırılması için çalışmaların başladığını söyledi. Başkan Çomuk, “Spor Salonu başta olmak üzere tüm yatırımlarımızın tamamlanması için çalışmalarımız en kısa zamanda başlayacaktır. Buldan hem sporun her branşında, hem de eğitimde adından söz ettirecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER