Bakan Soylu; “Bu coğrafyada biz karar vermedikçe kimse oyun kuramaz”

AK Parti’nin Çivril İlçesi’nde düzenlenen mitinge katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ey dünya, size sesleniyorum, ey gelecek nesillerimiz size bir emanet bırakıyoruz. Bıraktığımız emanet şudur; bu coğrafyada biz karar vermedikçe kimse oyun kuramaz” dedi.

Bakan Soylu; “Bu coğrafyada biz karar vermedikçe kimse oyun kuramaz”

Acıpayam’daki deprem bölgesini ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli'nin Çivril İlçesi’nde vatandaşlara hitap etti.

Çivril'e içini dökmeye, sevincini ve heyecanını paylaşmaya geldiğini anlatan Bakan Soylu, “Onlarca yıllardır bu ülkeye saldırıyorlar. Onlarca yıldır zenginleşmemizi, özgürleşmemizi, kardeşliğimizi istemiyorlar. Onlarca yıldır başımızda kaynar kazanlar kaynatıyorlar ama Allah sizden razı olsun ki onlarca yıldır bu saldırılarda elif gibi dik durdunuz, minnettarız, müteşekkiriz. Gün geldi inancımızı, gün geldi birliğimizi, gün geldi beraberliğimizi, gün geldi bu ülkedeki umutlarımızı kırabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bize parmak salladılar. Amerika'dan parmak salladılar, Avrupa'dan parmak salladılar. Bize 'Haddinizi bilin, siz kimsiniz, köylüler, siz kimsiniz kasketliler, siz kimsiniz şalvarlılar, poturlular, eli nasırlılar, kimsiniz de bu ülkeyi idare edeceksiniz' dediler” diye konuştu.

“BU COĞRAFYADA BİZ KARAR VERMEDİKÇE KİMSE OYUN KURAMAZ”

Türkiye'nin her zaman zayıflatılmaya çalışıldığını ifade eden Soylu, “Şimdi Meclis’te başı açığı da var, başı kapalısı da var. Ülke battı mı, ülke bölündü mü, ülke parçalandı mı? Yıllarca bizi bunlarla uğraştırdılar, hep ayaklarımızın ucuna baktırdılar, hiç geleceğe baktırmadılar. Bugün başı açığı da başı kapalısı da Meclis’te. Bugün benim ülkem daha güçlü, benim ülkem daha büyük, Cumhuriyetimiz daha büyük, cumhuriyetimiz daha güçlü. Hiç durmadılar, eğer bizde en ufak bir boşluk görseler, bizde en ufak bir zafiyet görseler, bizde en ufak bir eksiklik görseler kafamıza binecekler. Tayyip Erdoğan ve Türkiye, tarihe ve dünyaya bir not bıraktı. Ey dünya, size sesleniyorum, ey gelecek nesillerimiz size bir emanet bırakıyoruz. Bıraktığımız emanet şudur; bu coğrafyada biz karar vermedikçe kimse oyun kuramaz” ifadelerini kullandı.

(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER