Bakan Yardımcısı Dönmez’den PAÜ’ye ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) ve Pamukkale Teknokent’i ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında yöneticilerden bilgi aldı.

Bakan Yardımcısı Dönmez’den PAÜ’ye ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, Denizli’ye gerçekleştirdiği program çerçevesinde Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) ziyaret etti. PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Bakan Yardımcısı Dönmez’i makamında ağırladı. Rektör Bağ, Dönmez’e PAÜ’yü tanıtarak, üniversite bünyesinde gerçekleştirilen yerli ve milli teknoloji geliştirme çalışmalarından bahsetti. PAÜ’nün TEKNOFEST 2019’da katıldığı 5 takımla birincilik başta olmak üzere farklı kategorilerde dereceler kazandığını ifade eden Prof. Dr. Bağ, bu yıl ise 20 takım ile katılma hedeflediklerini dile getirdi. Rektör Bağ, TEKNOFEST 2020’de yarışacak PAÜ Takımları ve projeleri hakkında bilgi verdi.

DÖNMEZ, PAMUKKALE TEKNOKENT’İ DE ZİYARET ETTİ

Pamukkale Teknokent’i de ziyaret eden Bakan Yardımcısı Dönmez’in ilk durağı; Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) oldu.

Burada Bakan Yardımcısı Dönmez, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan’dan kalkınma ajansı ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Ziyarette, Denizli Hackerspace Ortak Çalışma Alanında incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Dönmez, burada öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin Teknokent ile ilgili görüşlerini öğrenmek için onlara sorular soran Bakan Yardımcısı Dönmez, öğrencilerin çalışılmalarıyla da yakından ilgilendi. Daha sonra, Pamukkale Teknokent’in ön kuluçka ve kuluçka merkezlerini gezdi. Pamukkale Teknokent’te faaliyet gösteren firmaları da ziyaret edip firmaların çalışmaları hakkında bilgi alan Dönmez, programın son durağında da Hazar Takımı’nı ziyaret etti. Tamamını PAÜ öğrencilerinin oluşturduğu ve 2019 yılında gerçekleştirilen TEKNOFEST 2019’da ‘Hiera 3000’ isimli roket ile Yüksek İrtifa Kategorisinde Türkiye birinciliğini kazanan Hazar Takımı üyeleri, yaptıkları çalışmalar hakkında Bakan Yardımcısı Dönmez’in sorularını yanıtladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER