Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Denizli’de

Sarayköy’de yeni yerinde hizmete giren kütüphaneyi ziyaret etmek ve kentin turizm merkezlerinde incelemelerde bulunmak amacıyla Denizli’ye gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Hierapolis ve Laodikya Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Denizli’de

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Sarayköy’de yeni yerinde hizmete giren kütüphaneyi ziyaret etmek ve kentin turizm merkezlerinde incelemelerde bulunmak amacıyla Denizli’ye geldi. Ziyaretler kapsamında ilk olarak Denizli Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret eden Prof. Dr. Dursun, Denizli’nin kültür ve turizm merkezleri hakkında bilgiler aldı. Ziyarette Vali Karahan Prof. Dr. Dursun’a ‘Yatağan kılıcı’ hediye etti. Ziyaretin ardından Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Dursun ve Vali Karahan; Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi'nin 2. katına taşınarak daha modern ve günümüz şartlarına uygun hizmet veren Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

PAMUKKALE VE LAODİKYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Sarayköy ziyaretinin ardından Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Dursun ve Vali Karahan, Pamukkale’ye hareket etti. UNESCO Dünya Miras Listesi'ne yer alan ve ‘Beyaz Cennet’ olarak anılan Pamukkale Örenyeri’ni ziyaret eden Prof. Dr. Dursun ile Vali Karahan, Hierapolis Antik Kenti’nde yapılan kazı çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Prof. Dr. Dursun ve Vali Karahan son olarak UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan, İncil'de adı geçen yedi kiliseden birinin bulunduğu Laodikya Antik Kenti'nde incelemelerde bulunarak; Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı ve Laodikya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek’ten antik kentte gerçekleştirilen kazı ve restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211