BAKAN ZEYBEKCİ; '10 SÖZ VERDİK, 20 YAPTIK'

BAKAN ZEYBEKCİ; '10 SÖZ VERDİK, 20 YAPTIK'

Denizli Malatyalılar Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; Bugüne kadar verdikleri sözleri yerine getirdiklerini anlatan Zeybekci, "10 söz verdik, 20 yaptık. '177 proje' dedik, en son 300'ün üzerindeki projeyle tamamladık” dedi.

Denizli Malatyalılar Derneği, Kültür Sitesi’nde iftar yemeğinde buluştu. Yemeğe; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Dernek Başkanı Hüseyin Yazıcıoğlu, dernek üyeleri ve aileleri katıldı. Yemeğin arkasında tasavvuf müziği ile semazenler gösterileri ile iftara renk kattı. Yemekte konuşan Başkan Yazıcıoğlu, “Denizli Malatyalılar Derneği olarak, iftar bereketinde buluştuk. Gelen ve bizimle bu mutluluğu paylaşan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“10 SÖZ VERDİK, 20 YAPTIK”
İftarda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; bugüne kadar verdikleri sözleri yerine getirdiklerini anlatarak; "10 söz verdik, 20 yaptık. '177 proje' dedik, en son 300'ün üzerindeki projeyle tamamladık. Denizli'miz bu hale geldi. 2017 yılında artık bir karar daha verdiniz. 'Artık Türkiye'de koalisyon görmek istemiyoruz ve kesintisiz güçlü iktidarlar dönemi görmek istiyoruz.' dediniz. Şimdi onun seçimine gidiyoruz. Bu dönemde milletvekili adayı değilim. Uzun yıllar memleketimize ve milletimize hizmet ettik. Allah'ın izniyle bundan sonra hizmete devam diyoruz. Yani milletvekili olmasak da son nefes bu can, bu bedende oldukça durmak yok hizmet etmeye devam inşallah” diye konuştu. 

“HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPAR”
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in Denizli mitinginde kendisine yönelik sarf ettiği sözleri hatırlatan Zeybekci, şunları söyledi: “Bir siyasi partinin başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Denizli'ye geliyor ve bu şehre hizmet etmiş, hizmetkarlıktan başka hiçbir kaygısı olmamış ve bu milletin Ankara'daki en önemli temsilcisi olmuş bir kardeşinizi Denizli'nin meydanında yuhalatıyor. Ve bir kadının ağzına yakışmayacak, bir erkeğe de yakışmayacak, ağza alınmayacak lafları ediyor. Bizim onlara sözümüz yok. Herkes kendine yakışanı yapar. Biz hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geldik. Onlarla ve onların iftiralarıyla, yalanlarıyla tek ayak üstünde çevirdikleri 40 tane yalanla bir; Allah'ın huzurunda hesaplaşacağız, iki; mahkemelerde hesaplaşacağız. Onlar istiyor ki biz onlara cevap verelim. Aynı onlar gibi yapalım. Asla. Bizim bu milletin hizmetinden başka hiçbir derdimiz yoktur.” (AA)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER