BAKAN ZEYBEKCİ, BULGARİSTAN BAŞBAKANI BORİSOV İLE GÖRÜŞTÜ

BAKAN ZEYBEKCİ, BULGARİSTAN BAŞBAKANI BORİSOV İLE GÖRÜŞTÜ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, biz dizi ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla gittiği başkent Sofya’da; Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile bir araya geldi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, biz dizi ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gitti. Bakan Zeybekci, temasları kapsamında Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasında ekonomik alandaki işbirliğinin daha da genişletilmesi imkanlarının ele alındığı belirtildi. Bakan Zeybekci ve Bulgar Başbakan Borisov arasındaki görüşmede, Türkiye ve Bulgaristan arasındaki iyi komşuluk ilişkilerinin ticarete de yansıdığı kaydedildi. İyi ilişkilere örnek olarak Türkiye'nin bu ülkedeki yatırımları örnek gösterilerek, Ocak-Eylül 2017 itibarıyla Türk yatırımlarının 58.8 milyon Euro’ya ulaştığı kaydedildi. İki ülke arasındaki ticari hacmin büyüdüğüne dikkat çekilen görüşmede, mevcut potansiyelin kullanılması için çalışmaların devam ettiği vurgulandı. Bakan Zeybekci ve Başbakan Borisov, enerji alanındaki işbirliğini de ele aldı. Zeybekci, iki ülkenin enerji politikaları Türkiye ve Bulgaristan'ın yanı sıra tüm Avrupa'nın enerji alanındaki stratejisi konusunda önem arz ettiğini söyledi.

BAKAN ZEYBEKCİ, DIŞİŞLERİ BAKANI ZAHARİEVA İLE GÖRÜŞTÜ 
Başbakan Boyko Borisov görüşmesinin ardından Bakanı Zeybekci, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva ile görüştü. Görüşmenin ardından konuşan Zeybekci “AB Dönem Başkanı Bulgaristan’da Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva ile bir araya gelerek, komşu iki ülke olarak iyi ilişkilerimizin daha da geliştirilmesine yönelik kararlılığımızı vurguladık” dedi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER