BAKAN ZEYBEKCİ ÖNCE OKULU AÇTI, ARDINDAN MİNİKLERE KARNE DAĞITTI

BAKAN ZEYBEKCİ ÖNCE OKULU AÇTI, ARDINDAN MİNİKLERE KARNE DAĞITTI

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla Denizli Pamukkale Şefika–Hasan Ateş İlkokulu’nun resmi açılışı gerçekleştirildi. Ardından Bakan Zeybekci ve protokol üyeleri okulu gezdi ve öğrencilere karnelerini dağıttı. 

Hayırsever Hasan Hüseyin Ateş ve eşi Şefika Ateş tarafından Pamukkale ilçesi Cankurtaran Mahallesi’ne kazandırılan Şefika–Hasan Ateş İlkokulu’nun resmi açılışı için tören düzenlendi. Törene; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Hasan Hüseyin Ateş ve ailesi, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve vatandaşlar katıldı. 

“İNSANOĞLU HAYALSİZ YAŞAYAMAZ”

Tamamı hayırsever Hasan Hüseyin Ateş ve eşi Şefika Ateş tarafından yaptırılan ve 1 milyon 500 bin Lira’ya mal olan okul; 112 öğrenci kapasitesine sahip. 4 bin 448 metrekare alanda 10 derslikte, 7 öğretmen ve 3 idareci görev yapacak. Açılışa dair açıklamalarda bulunan Hayırsever Ateş; “İnsanoğlu hayalsiz yaşayamaz. Benim de hayalim; doğup büyüdüğüm köyümde bir okul yaptırmaktı. Hayalimizi gerçekleştirdik. Şimdiki hayalim de; yeni okulumuzun karşısında yer alan Cankurtaran Ortaokulu’nun bu sene elden geçirilmesidir. Önümüzdeki senelerde de buraya bir lise yapılmasını hayal ediyorum. Yakın zamanda onu da gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. 

“DENİZLİ EĞİTİMDE ÖNCÜ BİR ŞEHİR”
Törende konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Denizlimiz eğitimde öncü ve örnek bir şehir. Eğitimle ilgili herkesin üzerine düşen vazifeyi büyük bir özveriyle yaptığı bir şehir. Hayırseverlerimizle, velilerimizle, öğrencilerimizle, okul idarecilerimizle, öğretmenlerimizle gerçekten eğitim sevdalısı bir şehir. Denizli’nin bu özelliğinin diğer illerimizde de örnek olmasını diliyorum” dedi. 

“MİLLETLER İKİYE AYRILIR: BİLGİYİ ÜRETENLER VE TÜKETENLER”

"Eğitim, ülkemizin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri” diyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sözlerine şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir' sözü, ne kadar da doğru sözdür. Çünkü dünyada milletler ikiye ayrılır. Bilgiyi üreten ve bilgiyi tüketen milletler. Bilgiyi üreten milletler, bilgiyi tüketen milletlere her zaman hakim oldular. Her zaman onları yönettiler, her zaman kural koyan ülkeler ve milletler oldular. Bu Aziz Millet, tarih boyunca hiç diz çökmemiş, hiç teslim olmamış, medeniyetler kurmuştur.”

“OKUL SAYISINI 902’YE YÜKSELTTİK”
Denizli'ye son 15 yıl içerisinde yaklaşık 1 milyar Lira’lık eğitim yatırımı yaptıklarını hatırlatan Bakan Zeybekci; “Okul sayısını 465'ten 902'ye yükselttik. Bugün öğrenciler karnelerini aldılar. Bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Muhteşem bir eğitim öğretim yılı geçirdiler. Karnelerindeki notları ne olursa olsun, onlar bizim kahramanımızdır. Herkes çok iyi matematik bilecek değil. Birçoğu sosyal bilimlerde de çok başarılı olabilir. Dersleri çok iyi olmayabilir, çok iyi müzisyen, ressam, tiyatrocu olabilir. Bütün bu alanlardaki başarılarını da diğer derslerden ayırmamız lazım" diye konuştu. 

MİNİKLER KARNELERİNİ BAKAN ZEYBEKCİ’DEN ALDI
Konuşmaların ardından Bakan Zeybekci ve protokol üyeleri tarafından Şefika–Hasan Ateş İlkokulu’nun açılış kurdelesi kesildi. Okulu gezen Bakan Zeybekci ve protokol üyeleri öğrencilere karnelerini de dağıttı. Futbol, masa tenisi, resim, kitap okuma ve şiir okuma alanlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Bakan Zeybekci ve beraberindekiler öğrencilerle sohbet edip, fotoğraf çektirdi. 

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER