BAKAN ZEYBEKCİ, RUSYA VE KUVEYT'TEN SONRA KATAR'A DA GİTTİ

BAKAN ZEYBEKCİ, RUSYA VE KUVEYT'TEN SONRA KATAR'A DA GİTTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Rusya, Kuveyt ve Katar turuna çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bazı temaslarda bulunmak üzere gittiği kardeş ülke Katar'dan Türkiye'ye döndü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Katar'ın başkenti Doha'ya gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doha Hamad Uluslararası Havalimanı'da Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed al Adiyye, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ve Büyükelçilik yetkilileri karşıladı. İki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri El Sani, baş başa görüşmelerini gerçekleştirmek ve Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 3. Toplantısı’na başkanlık etmek üzere Emirlik Divanı’na geçti. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraberindekiler, Katar Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Unsur Komutanlığı'nı da ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Katar’da; Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Katar'a gelen heyette yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraberindeki bakanlardan oluşan heyet, akşam saatlerinde yurda döndü.

“KISA ZAMANDA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Rusya ziyareti ile başlayan üç günlük seyahatin son gününde Katar'a giden heyette de yer alan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, son temaslarıyla ilgili olarak, "Ekonomik ve ticari ilişkilerimiz, Katar ile işbirliğimizde en önde gelen alanlardan. İnşallah kısa zamanda yeni projeler hayata geçireceğiz. Genel Kurmay Başkanımızın da eşlik ettiği ziyaretimizde vatani görevini Katar'da yapan askerlerimizi de unutmadık. Bu ziyarette bir kez daha gördük ki, ülkemizin güvenliğini sağlayan Mehmetçik, bölgemiz için de çok önemli bir görevi ifa ediyor. Kolaylık ve başarı diliyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER