BAKAN ZEYBEKCİ VE AİLESİNDEN 'SOKAK HAYVANLARI' İÇİN ÖRNEK DUYARLILIK

BAKAN ZEYBEKCİ VE AİLESİNDEN 'SOKAK HAYVANLARI' İÇİN ÖRNEK DUYARLILIK
banner22

Hürriyet Gazetesi’nin sevilen köşe yazarlarından Ömür Gedik, Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve ailesi ile ilgili 5 Ekim tarihli anlamlı bir yazı kaleme aldı. Gedik’in “Ekonomi Bakanımızdan Mesaj Var” başlıklı köşe yazısı bir taraftan; “hayvan hakları savunucuları ve hayvanseverler” açısından önemli bir davranış ve örnek yazı olma özelliği taşırken, diğer yandan da Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin bilinmeyen bir yönünü gözler önüne seriyordu..

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü; Bakan Nihat Zeybekci ile Yazar Ömür Gedik arasında geçen sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen bu yazı aynı zamanda da; “Yazar ve Bakan’ın” sokak hayvanlarının korunmasına yönelik duyarlılıklarını gösteren ilginç bir makale oldu.. Bakan Zeybekci Yazar Gedik’e biri sokaktan sahiplenilmiş 2 köpeklerinden fotoğraflar da gönderdi.  Ballı ve Karagöz’ün en yakın dostu ise Zeybekci Ailesinin en küçük ferdi Efe Zeybekci idi.

Hürriyet Gazetesi’nin “sokak hayvanları” konusunda duyarlılığı ile tanınan yazarı Ömür Gedik 5 Ekim Perşembe tarihli ve “Ekonomi Bakanımızdan mesaj var” başlıklı bu köşesinde şunları yazdı; 

İLK DESTEK ZEYBEKCİ VE AİLESİNDEN GELDİ
“Dün, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ydü. HAÇİKO olarak Gabbia’da Lions’larla düzenlediğimiz kahvaltı ve Cevahir’le ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında “#mutlulukmümkün” Hashtag’li paylaşımlarla değerlendirdik bu özel günü.. Faytona koşulduğu için ömrü kısalan atlara, su parklarında işkence gören yunuslara, barınaklarda sevgi, ilgi bekleyen köpeklere dikkat çektik. Bize bir destek de Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ve ailesinden geldi. Nihat Bey, petshop’lardan hayvan satın almaya karşı olduğunu, en doğrusunun sahiplenmek olduğunu kendi ailesinden verdiği örnekle vurguladı. Zeybekçi ailesinin sadık dostları Ballı ve Karagöz’ün hikayelerini ve fotoğraflarını paylaştı benimle.. Ballı’yı satın almadan bir arkadaşından sahiplenmiş Zeybekçi ailesi. Karagöz’ü ise sokakta bulmuşlar ve aileye katmışlar..

ZEYBEKCİ; “KORUMACI AĞABEY”
“Denizli’deki evlerinin bahçesinde verdikleri mutlu pozlarda gördüğünüz Karagöz’ün patilerinden biri engelli ama yine de tüm aileyi sahiplenmekten ve Zeybekçi’nin deyimiyle ‘korumacı ağabey’ olmaktan asla vazgeçmiyor. Ekonomi Bakanımız, bu iki sadık dostla geçirdiği zamanların yoğun temposuna ilaç gibi geldiğinin ve tüm yorgunluğunu unutturduğunun altını çizmemi istedi. Zeybekçi’nin 4 Ekim mesajını tekrarlayayım:  ‘Sokaklardaki veya barınaklardaki hayvanları sahiplenmeliyiz. Bu, hayvanların satın alınarak sahiplenilmesinden çok daha doğru...’

BAKANIMIZDAN 5199 SAYILI YASANIN DEĞİŞMESİ İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ
Ömer Gedik’in yazısı şu notla sona eriyor; “4 Ekim vesilesiyle irtibat kurduğumuz Nihat Zeybekçi ile en kısa zamanda bir araya gelmek ve çıkmasını beklediğimiz yeni hayvan hakları yasasının da içinde olduğu bir sohbet gerçekleştirmek üzere sözleştik. Kendisinin 5199 no’lu yasanın değişmesi için bize yardımcı olacağına inanıyorum..”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER