BAKAN ZEYBEKCİ VE BAŞKAN ERBAŞ, STK TEMSİLCİLERİ VE İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

BAKAN ZEYBEKCİ VE BAŞKAN ERBAŞ, STK TEMSİLCİLERİ VE İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş adamlarıyla Polis Evi VİP Salon’da bir araya geldi.
Bir dizi açılış ve ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla Denizli’ye gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş adamlarıyla buluştu. Polis Evi VİP Salon’da yapılan toplantıya; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Denizli Valisi Hasan Karahan, Aile ve Sosyal Politikalar Önceki Dönem Bakanı AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, çok sayıda sivil toplum kuruluşları temsilcisi ve iş adamı katıldı.

“EN ÇOK YARDIM YAPAN ÜLKELERDE BİRİNCİ SIRADAYIZ”

Türkiye Diyanet Vakfı’nın 1975’ten bugüne kadar çok büyük ve önemli hizmetler yaptığını anlatan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş; “Bugün dünyada 140 ülkeye ulaştık. Geçen yıl 250 bin kurban hissesi yurt içinde ve yurt dışında insanlara ulaştırıldı. Vakfımızı kuranlardan Allah razı olsun. Gayri safi milli hasılasına göre en çok insani yardım yapan ülkeler içerisinde dünyada birinci sıradayız. Sadece Türkiye Diyanet Vakfı değil, Kızılay’ımızla Yurt Dışı Türkler Başkanlığımızla, TİKA’mızla bütün kurumlarımızla şuanda birinci sıradayız. Veren el olmak ve muhtaç insanlara o eli ulaştırmak bizim medeniyetimizin tarih boyunca hiçbir döneminde ihmal etmediği güzel olaylardan birisidir” dedi. 

“TÜRK İSLAM COĞRAFYASI’NIN ÇADIR DİREĞİ TÜRKİYE’DİR”
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise yaptığı konuşmada; “Bütün kültür coğrafyasının yönü Türkiye’ye dönük. Elleri Türkiye’ye açıktır. Başka ümitleri yoktur. Sığınacakları başka yer yoktur.  Bu millet dualı bir millet. Bu millet görevli bir millet. Derdimiz, sevdamız aynı. Hepimiz bir yerinden tutacağız. Eğer; Türkiye davasına, bu millet davasına, bu ümmet davasına herkes bir yerinden sahip çıkmazsa; ‘devlet nasılsa yapar’ dersek, ‘nasıl olsa benden başkaları taşıyordur’ diyerek havuza kova ile su götürmezsek, havuz tam takır kuru bakır kalır. Türk İslam Coğrafyası’nın çadır direği Türkiye’dir. Sığınılan tek çadır Türkiye’dir” ifadelerini kullandı. 

 

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER