Baklan Belediyesi’nden hazır askerlere eğlence

Denizli’nin Baklan İlçesi’nden askere gidecek 99/1 tertip asker adayları için eğlence düzenlendi. Baklan İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen ve Baklan Kültür ve Gençlik Merkezi’nde yapılan eğlencede; Denizli’nin sevilen ses sanatçısı Ozan Karpuz da sahne aldı.

Denizli’nin Baklan İlçesi’nden askere gidecek 99/1 tertip asker adayları için Baklan İlçe Belediyesi tarafından eğlence düzenlendi. Baklan Kültür ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa; Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Giral, AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleri, İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan gelen askerler, askere gidecek olan gençler, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, ilçe halkı da yoğun ilgi gösterdi. Programda, Denizli’nin sevilen ses sanatçısı Ozan Karpuz da sahne aldı. Askere gidecek olan 7 mahalleden 16 gencin doyasıya eğlendiği gecede, askerin kınalarını gençlerin anneleri yaptı.

“YOLUNUZ AÇIK OLSUN!”

Askere gidecek olan gençlerin boynuna ay yıldızlı şal takıp askeri malzeme, bayrak ve Kuran’ı Kerim hediye eden Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Asker uğurlama milletimizin töresinde, geleneğinde, Anadolumuzun her bir yerinde yapılmaktadır. Çünkü biz gençlerimizi gururla askere gönderiyoruz. Onlar da ailelerini, kendi bulunduğu mahallesini, ilçesini, ilini en önemlisi ülkesini, Türkiye’yi temsil etmenin gururu ve heyecanı içerisinde askere gidiyorlar. Yolunuz açık olsun gençler. Değerli asker kardeşlerimiz vatanına, milletine hizmet yolunda, göğsünde iman, yüreğinde vatan sevdası, damarlarında ay yıldızlı bayrağımızın kanını, rengini taşıyorlar. Yeryüzünde adaleti, ilmi, fenni, insanlığı, kardeşliği yaşama hakim kılmaya çalışıyorlar” dedi.

“MUSTAFA KEMALLER, KAZIM KARABEKİRLER OLUN”

Başkan Gülsever, sözlerine şöyle devam etti: “Değerli gençler rehberiniz Hasan Tahsinler olsun, Ulubatlı Hasanlar olsun, Çanakkale’yi geçilmez kılan, düşmanı soğuk sularda boğan Yahya Çavuşlar olsun, Seyit Onbaşılar olsun, Türklüğü ve İslam’ı yeryüzüne hakim kılan Alpaslanlar, Hüsamettin Gaziler, Seyit Gaziler olsun gençler. Vatanını her şeyin üzerinde tutan Yunan İzmir’e ayak bastığı zaman, Yunanlıları bu ülkeden kovmadığımız sürece bize namaz kılmak bile farz değildir diyen Müftü Hulusi Efendiler olun, Fransızların Akdeniz’i, Kahramanmaraş’ı işgal ettiğinde Maraş’ı Fransızlara dar eden Sütçü İmamlar olun. Yedi düvele ‘dur’ diyen Mustafa Kemaller, Kazım Karabekirler olun gençler. 15 Temmuz hainlerine göğsünü siper eden Ömer Halis Demirler olun. Gençler siz güle güle gidin anneniz, babanız, kardeşleriniz siz gelene kadar Baklan’ı bekleyecekler. Geldiğiniz için sonsuz teşekkür ediyorum.” 

PINAR ÇANKAYA- İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211