BAKLAN’DA 15 TEMMUZ DESTANI COŞKUYLA KUTLANDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Baklan İlçesi’nde coşkuyla kutlandı. Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Tarihimize iz bırakan böyle bir günde bu hassasiyeti gösterdiğiniz, birlik ve beraberlik ruhunu yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

BAKLAN’DA 15 TEMMUZ DESTANI COŞKUYLA KUTLANDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm yurtta olduğu gibi Baklan’da da coşkuyla kutlandı. Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Tarihimize iz bırakan böyle bir günde bu hassasiyeti gösterdiğiniz, birlik ve beraberlik ruhunu yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.  Türk Milletinin tarihinde 15 Temmuz hep yer alacaktır” dedi.

Baklan Kaymakamlığı ve Baklan Belediyesi işbirliğinde düzenlenen programa Baklan Kaymakamı Onur Yeniay, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Baklan Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut İnan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Giral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, İlçe Jandarma Komutanı Ersin Güngör, Baklan Müftüsü Ali Gülbağcı, siyasi parti temsilcileri, Baklan bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Baklan Belediyesi bahçesinde gerçekleşen etkinlik kapsamında Sinevizyon gösterimleri, tesbihatlar, Kuran-ı Kerim Tilavetleri, 15 Temmuz belgeseli, şiir dinletileri, dualar ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Saat 00.13’de camilerde verilen Sâlanın ardından programa katılım sağlayan vatandaşlar Belediye Başkanı Gülsever önderliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Program belediye binasının önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

“15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNDE HEP YER ALACAKTIR”
Türk tarihinin önemli dönüm noktalarını hatırlatan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Tarihimize iz bırakan böyle bir günde bu hassasiyeti gösterdiğiniz, birlik ve beraberlik ruhunu yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.  Türk Milletinin tarihinde 15 Temmuz hep yer alacaktır. Önemli bir dönüm noktasıydı çünkü. Tarihimize bir baktığımız zaman, Allah’ın Rasulü yer yüzünde insanlığı kurtarmak için son din olan İslamiyet’i yaymaya başladığı günden itibaren Hristiyan Alemi, Siyonist Alemi hep Müslümanların üzerine gitmiştir. Türkler, İslam’ın tebliğinin 100 yıl ardından İslamiyet’i tanımıştır ve onunla müşerref olduktan sonra Allah’ın dinini yeryüzüne hakim kılmak için mücadele etmişler. Ecdadımız Malazgirt Savaşı’nın ardından Anadolu’ya yayılmışlar. Ardından Osmanlı Devleti’nin kurulması, İstanbul’un Fethi ve birçok karada, denizde savaşlar kazanılmış. Hep İslam’ın, Türklerin önünü kesmek, Osmanlı’yı yok etmek üzere 7 düvel zaman zaman üzerimize gelmişler, planlar kurmuşlar. Ancak onların planlarının üzerinden bir plan kurucusu var ve hep hüsrana uğramışlar. Ama yine durmamışlar ve Osmanlı’yı yok etmişler. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir kıvılcım, bir ateş, bir meşale doğmuş Samsun’da. Cumhuriyetimizi kurmuşuz. 10 yılda ülke kendini toparlamış. Onuncu Yıl marşımızı yazmış ve söylüyoruz. Ülkemiz farklı darbe ve ihtilallerle parçalanmaya çalışıldı” dedi.

“UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ”
15 Temmuz gecesini anlatan Başkan Gülsever, “15 Temmuz 2016’da plan Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı ve bakanlarımızı katletmek ve 81 milyona istedikleri gibi yön vermek. Ancak muvaffak olamıyorlar. Çünkü koruyanlar var, dualar var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ‘Milletin üstünde başka bir güç tanımıyorum’ diyerek halkımızı bu direnişe davet ediyor. Halkımız inancını, bayrağını alarak bu hainlerin üzerine göğsünü siper ediyor. Şükürler olsun, emellerine ulaşamıyorlar. Ele geçirmek istedikleri bu milleti ele geçiremedikleri gibi, milletçe ele geçiriliyorlar. Biz bunu unutmayacağız, yeni nesillerimizin de unutmaması için hep çalışacağız. 15 Temmuz’da nail olamadılar. 24 Haziran’ı denediler yine nail olamadılar. Bundan sonra hiçbir zaman olamayacaklar. Yeter ki bir olalım, beraber olalım, bu birlikteliğimizi daim kılalım. Canını sever severek veren o şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER