BAKLAN’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

Baklan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi, 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı.

Baklan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Baklan Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut İnan, İlçe Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı, İlçe Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Günyılmaz, cami imam hatipleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Baklan Müftülüğü tarafından düzenlenen program; 15 Temmuz Konulu sinevizyon gösterisi ile başladı. Sinevizyon gösterisinin ardından Kuran-ı Kerim tilavetini Dağal Kuran Kursu öğrencilerinden Yasin Yatıcı gerçekleştirdi.

“15 TEMMUZ, TÜRK MİLLETİNİN UNUTMAYACAĞI VE UNUTTURMAYACAĞI BİR GECEDİR”
Programda konuşan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “15 Temmuz Türk milletinin unutmayacağı ve unutturmayacağı bir gecedir. Bizler gençlerimizi vatanına, milletine, dinine, Allah’ına ve kitabına uygun bir nesil yetiştirdiğimiz sürece bizleri mağlup edemeyecekler. Bunun hep örnekleri verildi. Ama onlar yine durmayacaklar, 15 Temmuz’da dersleri verilmesiyle bu iş bitti mi? Hayır bitmeyecek. Geçmişte yaşadık; sağcı – solcu dediler, Kürt – Türk dediler, Sünni – Alevi dediler kendi evlatlarımızı birbirine silah olarak kullandılar. Ancak bu gençlerimiz, vatanını ve milli değerlerini kalbinde yaşadığı sürece hiçbir zaman bizlere boyun eğdiremeyecekler” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER