Baklan’da ayçiçeği ekimi yaygınlaşacak

Baklan Belediyesi ev sahipliğinde ‘Yağlık Ayçiçeği Ekilişinin Teşviki Ve Yaygınlaştırılması Projesi’ kapsamında yapılan toplantıda, üreticilere proje hakkında detaylı bilgiler verildi.

Baklan’da ayçiçeği ekimi yaygınlaşacak

Baklan Belediyesi ev sahipliğinde ‘Yağlık Ayçiçeği Ekilişinin Teşviki Ve Yaygınlaştırılması Projesi’ kapsamında toplantı yapıldı.

Toplantıya; Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in yanı sıra; Baklan Kaymakamı Bilal Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli Büyükşehir Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çiftçiler katıldı.

Toplantı kapsamında üreticilere proje hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı, vatandaşların talepleri değerlendirildi.

Toplantıda sunum yapan Başkan Gülsever; “Proje; Baklan ilçe tarım arazileri Baklan Ovası içerisinde 140 bin dekar alanı kapsamaktadır. Baklan ile mahallelerinde arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme faaliyetleri büyük ölçüde tamamlanmıştır. Proje; Tarım ve Orman Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Baklan Kaymakamlığı, Baklan Belediyesi, il ve ilçe tarım teşkilatı, Devlet Su İşleri, Ziraat Odası ve yerel idareler tarafından destekleniyor. Tohum, mazot, gübre, pazarlama ve diğer tarım havzaları fark ödemeleri gibi destekler, projeyi başarıya ulaştıracaktır. Çiftçilerimizde de ayrı bir kazanç sağlayacaktır. ‘Sözleşmeli Üretim Modeli uygulanacağından çiftçilerimiz pazarlama sorunu yaşamayacaktır. Projenin ilçe tarımına başarılar getirmesini temenni eder, katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER