BAKLAN'DA ÖĞRENME ŞENLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

BAKLAN'DA ÖĞRENME ŞENLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Denizli’nin Baklan İlçesi’nde İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yıl boyunca yapmış olduğu ürünlerin sergilendiği ‘Öğrenme Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu.

Denizli’nin Baklan İlçesi’nde İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yıl boyunca yapmış olduğu ürünlerin sergilendiği ‘Öğrenme Şenliği’ gerçekleşti. Baklan Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, İlçe Jandarma Komutanı Ersin Güngör, Baklan Müftüsü Ali Gülbağcı, İlçe Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Günyılmaz, Ziraat Bankası Müdürü Selman Duysak, ilçe müdürlükleri, muhtarlar, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şenliğin açılış konuşmasını yapan Baklan Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Günyılmaz, “Öğrenme Şenlikleri’nin amacı örgün eğitimin dışında kalan bireyleri, bilgi becerisini geliştiren, boş vakitlerini ilgisi doğrultusunda dolduran, merak eden ve üreten bireylere dönüştürerek ülkemize bir kakı sağlamaktır. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında 18 farklı alanda 46 kursa, 745 kursiyer katıldı” dedi. 

“KADINLARIMIZA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Kadınların ülke toplumundaki önemine değinen Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Kadınlarımız bizden bir parçadır. Eğer bir evin sıcaklığı devam edecekse, mutluluğu devam edecekse, oradan güzellikler fışkıracak ve evlatlarımız yarına hazırlanacaksa bunların mimarı annelerimizdir. Kadınlarımıza çok şey borçluyuz. Bu yüzden tüm kadınlarımızın donanımlı olmaları gerekiyor. Halk Eğitim Merkezi, her konuda bilgi ve beceri kazanmada öncülük ediyor. Kadınlarımız Halk Eğitim Merkezi ile birlikte bu bilgi ve beceriyi kazandılar. Konuları inceledim, bizim mesleki konularımızla ilgili. Örnek olarak bitkisel üretimi verebiliriz. Bitkisel üretim birim alandan, birim ağaçtan, birim hayvandan daha fazla kaliteli verim almaktır. Bunun için de en önce toprağı, ağacı ve hayvanı tanımak gerekiyor. Başarının ana temeli budur. Bunu bilmezsek başarı mümkün değildir. Dolayısıyla bu konular son derece önemli konulardır. Her şeyden önemlisi sergimizde, sevincimizi, hüznümüzü işlediğimiz, kültürümüzü gördüğümüz oyalar, kilimler var” diye konuştu.

“KAZANIMLARIN EKONOMİYE DÖNMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Kursiyerlerin çabalarıyla ortaya çıkan ürünlerin ülke ekonomisine katkı sağlaması gerektiğini düşünen Başkan Gülsever, “Biz bu çalışmaların sadece sergide kalmasını istemiyoruz. Bu kazanımların ekonomiye dönmesi için elimizden geleni yapacağız. Gerek bitkisel üretimde gerekse el işlerinde gerekse de diğer konularda bu çalışmaların ekonomimize dönüşmesi noktasında bize düşen ne ise yapmaya hazırız. Kursiyerlerimizi ilimizde tesislere götürmek istiyoruz. Bu çalışmaları önümüzdeki günlerde şenliğe dönüştürülmesini amaçlıyoruz. Tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER