Baklan’daki konutlar aralıkta tamamlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Baklan Belediyesi tarafından yapımına başlanan ikinci etap TOKİ konutlarının yapımı tüm hızıyla sürerken; Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, kontların aralık ayında tamamlanacağının müjdesini verdi.

Baklan’daki konutlar aralıkta tamamlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Baklan İlçesi’ndeki yatırımları devam ediyor. TOKİ’nin ülke genelinde başlatmış olduğu Konut Edindirme Projesi kapsamında programa alınan; Baklan ikinci etap TOKİ konutlarının yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. vatandaşların 4 yıldır 1’inci etap konut projesi kapsamında yapılan dairelerde yaşamaya başladığına dikkat çeken Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “İlk yıllarımızda başladık ve bu sene dördüncü senesi. Vatandaşımız konutlarında Dördüncü kışını geçirdi. 2+1, 3+1 şeklinde ama özel bir proje hazırlamıştık. Onlar kısa zaman içinde bitirildi ve vatandaşlarımız konutlarında oturuyorlar. Çok da mutlular. Huzurlu, keyifliler. Müteahhidimiz de çok güzel bir iş çıkarmıştı. Hiçbir sorun yok ama yetmedi bu. Tekrar talepler oluştu. Biz yeniden müracaatımızı yaptık. Bir 98 daire daha kabası bitti ince işi de hızlı şekilde devam ediyor. Kasım ayının sonunda aralıkta inşallah o da bitecek. Yine onlar da vatandaşlarımıza teslim edilecek. Tabii bu Baklan’a ayrı bir vizyon oldu. Ayrı bir katma değer oldu. İnsanların rahat, huzurlu yaşayacakları bir ortam oluştu. Ona da inşallah aralıkta vatandaşlar girecekler” şeklinde konuştu.

“İLK DOĞAL GAZI SENE SONUNDA YAKACAĞIZ”

İlçede doğal gaz çalışmalarının olduğunu açıklayan Başkan Gülsever, “Enerji Bakanımıza buradan teşekkür ederim. Allah razı olsun kendilerinden. Milletvekillerimiz, il başkanımız da bu konuda bizim yanımızda oldular. Bu talebimizi ilettiler. Gerek Ankara’da ki seyahatimizde gerekse Bakan Bey buraya geldiğinde ilimizde beş ilçe programa alındı. Bunlardan birisi de Baklan. Bu sene yıl sonuna doğru inşallah ilk gazı yakacağız burada ve dolayısıyla yeni konutlarımızın tesisatı ona uygun bir şekilde yapılıyor şimdi. Hem önceki konutlar hem mevcut yeni yaptığımız konutları ve vatandaşlarımızın tabii ki evleri ve kullanım alanlarımızda bu şeyle de buluşmuş olacak. Bu da Baklan’a ayrı bir katma değer katmış olacak. Çünkü Baklan küçük yer. Önce büyük ilçelerden başlanıyor veya yerleşim yerlerinden. Bizim bir avantajımız vardı. Vatandaşımızın haklı talebi vardı. BOTAŞ’ın Ana hattı buradan geçiyordu. Dedik ki; ‘Madem hat üç gün yer vermişiz buradan geçiyor. Biz buna bakmayalım. işte buradan da hat geçiyor demeyelim biz de bunu kullanalım.’ Sağ olsun Bakanımız da uygun gördüler. Talimat verdiler. Programa alındı. Yakında kazmayı vuracağız Allah’ın izniyle” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER