Baklan’ın tarihi camileri restore edildi

2017 yılında Baklan Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları başlanan ilçe merkezindeki Tekke Cami ile Boğaziçi Mahallesi’ndeki tarihi caminde çalışmalar tamamlandı. Bir dizi ziyaretler için ilçeye giden Denizli Valisi Hasan Karahan, tarihi camilerde yapılan çalışmaları inceledi.

Baklan’ın tarihi camileri restore edildi

Denizli Valisi Hasan Karahan, ilçede gerçekleşen kamu yatırımlarının son durumları hakkında bilgi almak üzere Baklan’a gitti.

İlk olarak Baklan Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Karahan, Kaymakam Burak Dertlioğlu’ nu ziyaret ederek ilçedeki kamu yatırımları hakkında bilgi aldı. Baklan ziyaretinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretlerinde de bulunan Vali Karahan, görevli güvenlik güçlerinden ilçedeki asayiş ve diğer güvenlik durumu hakkında bilgiler aldı. Daha sonra Baklan Belediyesi’ne geçen Vali Karahan, Belediye Başkanı Yusuf Gülsever tarafından ilçede gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili bilgilendirildi.

VALİ KARAHAN’DAN TARİHİ CAMİLERE ZİYARET

Baklan ilçe merkezindeki 800 yıllık tarihi Tekke Camisi ile Boğaziçi Mahallesi’ndeki 300 yaşındaki tarihi camiler için 2017 yılında başlanan restorasyon çalışmaları tamamlandı ve ibadete açıldı. Vali Karahan; ilçe ziyaretleri kapsamında tarihi camilerde yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Son olarak Denizli’nin Türkler tarafından fethi sırasında şehit düşen komutana ait olan Alp Eren Hüsamettin Gazi Türbesi’ni ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER