BAKLANLILAR 'KEŞKEK GÜNÜ'NDE BULUŞTU

BAKLANLILAR 'KEŞKEK GÜNÜ'NDE BULUŞTU

BAKLANLILAR 'KEŞKEK GÜNÜ'NDE BULUŞTU
banner22

Baklanlılar, Baklan ve Beşparmakdağı Derneği tarafından organize edilen ve Baklan Belediyesi’nce de desteklenen ‘Keşkek Günü’nde bir araya geldi.


2017 yılında kurulan Baklan ve Beşparmakdağı Derneği, Baklan Kültür Merkezi’nde ‘Keşkek Günü’ organize etti. Baklan Belediyesi’nce de desteklenen ‘Keşkek Günü’ne; Baklanlılar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte keşkek hayrının yanında; halkoyunları gösterisi, yerel sanatçıların konserler, lokma ve pamukşeker ikramları gibi çeşitli etkinliklerin de yer aldı.

Etkinlikte konuşan Derneğin Kurucu Başkanı Fatih Çil, “2017 Aralık Ayı’nda kurduğumuz Baklan ve Beşparmakdağı Derneğimizin, Baklan Belediyesi’nin katkıları ile Denizli’deki ve şehir dışındaki Baklanlılarla bir arada olmak kaynaşmak için Keşkek Günü düzenledik. Bu bir ilkti. Bunu her yıl düzenli hale getirmek istiyoruz. Sloganımız ise; ‘Herşey Baklan İçin’dir. Etkinliğimizde sadece yemek verilmedi. Baklanımızın güzel doğasına da hep birlikte gezme imkanı bulduk. Çilveli Pınarı-Sarıkaya-Kekliktaş Mesireliği-Gökpınar Parkı ve Hüsamettingazi Türbesi’ne gezi yaptık. İnşallah yazın Çilveli Pınarı’nda da yapacağımız piknikte Baklanlılarla beraber olmayı düşünüyoruz” dedi.

 

OZAN AKAKÇA 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER