Balığa çıktı, oltasına 200 kiloluk orkinos takıldı!

15 yıldır Akdeniz’de bulunan mavi yüzgeçli orkinos avlayan Önallar Gıda Pazarı ve Hisar Mandıra Yönetim Kurulu Üyesi Alptuğ Önal, Muğla’nın Bodrum İlçesi açıklarında 245 santimetre uzunluğunda, 200 kilogram ağırlığında mavi yüzgeçli orkinos yakaladı. Denizli’ye getirilen dev orkinos, firma çalışanları ve müşterilere ikram edildi.

7 yaşından beri balıkçılıkla uğraşan ve son 15 yıldır Akdeniz’de mavi yüzgeçli orkinos avı gerçekleştiren Önallar Gıda Pazarı ve Hisar Mandıra Yönetim Kurulu Üyesi Alptuğ Önal geçtiğimiz cumartesi günü Bodrum açıklarında 245 santimetre uzunluğunda mavi yüzgeçli orkinos yakaladı.

200 kilogram ağırlığında olan balığın avı, yaklaşık 90 dakika sürdü. Dünyanın değişik noktalarında da bu tarz sportif balık avı etkinliklerine katılan iş insanı Önal geçtiğimiz yılda 260 kiloluk dev orkinos yakalayarak, kendi rekorunu kırmış ve balığı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlamıştı. Denizli’ye getirilen dev orkinos, firma çalışanları ve müşterilere ikram edildi. Etkinliğe; Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve davetliler katıldı.

“BU LEZZETİ EŞİMİZ, DOSTUMUZA TATTIRMAK İÇİN ETKİNLİK DÜZENLİYORUZ"

Yaklaşık 90 dakika büyük mücadele verdiklerini belirten İş insanı Alptuğ Önal; “Dünyanın değişik yerlerinde  orkinos ve kılıç balığı avcılıklarını yapıyorum. Geçtiğimiz yıl Bodrum açıklarında kendi kişisel rekorumu kırmıştım. Yakaladığım mavi yüzgeçli orkinos 200 kilogram ağırlığında ve 245 santimetre uzunluğunda. Zorlu bir mücadele oldu. 90 dakika boyunca mücadele ettik. Yakaladığımız balıkla çalışanlarımıza, müşterilerimize bir yemek vereceğiz. Bu etkinliğimizin dördüncüsü. Bu lezzeti eşimiz, dostumuza tattırmak için etkinlik düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER