BALONCU NİNEYE HALUK LEVENT'TEN YARDIM ELİ

BALONCU NİNEYE HALUK LEVENT'TEN YARDIM ELİ

Denizli'de hasta oğlunu ameliyat ettirmek için kredi çeken ve bu borcu ödemek için ise balon satan 73 yaşındaki Melahat Nine’ye ünlü Sanatçı Haluk Levent önderliğinde kurulan ve tüm Türkiye'de örgütlenen Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) Derneği’nin yardım eli uzandı.

Denizli’de İlerlemiş yaşına rağmen soğuk havalara aldırış etmeden balon satarak geçimini sağlayan Melahat Nine’nin bu durumu kamuoyuna yansımasıyla insanların yüreğini burkmuştu. Haberdenizli’nin haberine göre; İhtiyaç sahibi yaşlı kadına, sanatçı Haluk Levent önderliğinde kurulan ve tüm Türkiye'de örgütlenen Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) Derneği’nin Denizli Şubesi yardıma koştu. Melahat Nine’nin kredi borcu ödenerek bu dertten kurtarıldı. Sokak sokak gezerek balon satmadan kurtulan yaşlı kadın, şimdi evinde hasta oğluna bakabilecek. Eşini, 27 yıl önce kaybeden ve o tarihten bu yana tek başına geçim mücadelesi veren Melahat Nine,  oğlunun tedavisi için çektiği kredi borcu yüzünden emekli maaşının çok az bir kısmı eline geçmesi sebebiyle 6 aydır balon satarak geçimini sağlamaya başlamıştı.

KREDİ BORCU ÖDENDİ
İsminin açıklanmasını istemeyen bir iş adamı, AHBAP Derneği Denizli Şubesi aracılığıyla Melahat Teyze'nin 16 bin Lira tutarındaki banka borcunu ödedi. Melahat Deveci, “AHBAP Derneği’nden Allah razı olsun. Sorunlarımı çözdüler. Bundan sonra balon satmayacağım artık. En azından sabahları balon satıp satamayacağımı düşünüyordum. Artık bunları düşünmeyeceğim. Ben AHBAP Derneği’ne çok teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

“EVDE GÜZEL VAKİT GEÇİREBİLECEK”
AHBAP Platformu Denizli İl Başkanı Tuğba Yıldız, “Melahat Teyzemize internet aracılığıyla bize gelen haberler sayesinde ulaştık. Haluk Levent bu konuyu sosyal medya üzerinden duyurdu ve biz de yardım etmek için harekete geçtik. Melahat Teyzemizi bulduk ve sorunlarını hallettik. Melahat Teyze artık çalışmayacak. Evde güzel vakit geçirebilecek. Denizli AHBAP Derneği olarak çok mutluyuz” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER