Banu Dedeman; “2020 Denizli yılı olacak”

Denizli'de 2020 yılı beklentilerini paylaştığı basın toplantısı gerçekleştiren Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman; kentin turizm potansiyelini daha da ön plana çıkaracaklarının altını çizerek, 2020 yılının Denizli Yılı olacağını belirtti.

Dedeman Turizm Grubu, Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olan Denizli'de 2020 yılı beklentilerini paylaştığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Park Dedeman Denizli Genel Müdürü Seher Gökçe'nin ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısına; Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman ve Turizm Grubu İcra Kurulu Üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Banu Dedeman, 2020 yılının Denizli Yılı olacağını belirtti. 2020 yılı beklentilerine dair açıklama yapan Dedeman; “Doğa harikası ve şifa kaynağı Pamukkale, arkeolojik değeriyle Hierapolis, Tripolis antik kenti ve Dünya Kültür Mirasına girmesi beklenen Laodikeia Antik Kenti, alternatif sporlara ev sahipliği yapan Honaz Dağı ile 2020 yılında 3 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist ağırlamaya hazırlanıyor. Bizler hep birlikte, Denizli'nin barındırdığı kültürel ve doğal mirasa sahip çıkan bir yaklaşımla, Denizli'nin turizm potansiyelini daha da ön plana çıkaracağız. Türk turizminin ilk uluslararası otel zinciri olan Dedeman Turizm Grubu, 1966 yılından bugüne kadar değerleri, gelenekleri ve tecrübesiyle ikisi yurt dışında olmak üzere 17 oteli ile ülkemize ve turizm sektörüne hizmet ederek otel sayısını 10 yılda 50'ye çıkarmayı ve işlettiği mevcut otelleri ile bulunduğu bölgelere ve iş ortaklarına değer kazandırmayı hedefliyor. Dedeman Turizm Grubu, yatırımcı Apeas A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kamil Taymaz ile güç birliği yaparak Türkiye'deki ilk Park Dedeman markalı otelini bundan 8 yıl önce dünyanın pek çok ülkesinden Pamukkale'yi ziyarete gelen misafirlerin de ‘Geleneksel Dedeman Misafirperverliği’ ile ağırlanması amacıyla Denizli'ye kazandırmışlardı” dedi.

“BÖLGENİN YAKALADIĞI TURİZM İVMESİNİ MUTLULUKLA TAKİP EDİYORUZ”

Bugüne kadar farklı bölgelerde yer alan otelleriyle, bulundukları bölgelerin gelişimine yön veren bir grup olduklarını belirten Banu Dedeman, “İcra Kurulu Üyelerimiz ile birlikte otellerimizin olduğu illeri ziyaret ederek hem mülki amirleri ziyaret ediyor hem de bu bölgelerde turizmin gelişmesi adına neler yapabileceğimizi detaylı olarak araştırıyoruz. Denizli de bizim önem verdiğimiz bölgelerden birisi. Özellikle 2018 yılından beri bölgenin yakaladığı turizm ivmesini büyük bir mutlulukla takip ediyoruz. Bölgenin, çevreye duyarlı yeşil yıldız sahibi ilk otellerinden biri olan Park Dedeman Denizli, konforlu 120 odası, toplam 684 metrekare ve 500 kişi kapasiteye ulaşan çok amaçlı ve geniş toplantı salonları ve profesyonel ekibi ile hizmet sunuyor. Başta iş dünyası olmak üzere seyahat eden tüm yerli ve yabancı misafirlerimize, tasarımımız, deneyimli ekibimiz ile özel bir hizmet sunuyoruz. Park Dedeman Denizli olarak, barındırdığımız nitelikler ile hem konaklama hem de tekstil ve diğer sanayi kollarının bölgede gelişmesiyle artan toplantı ve organizasyon etkinlikleri için bölgenin en çok tercih edilen oteline dönüşmüş durumdayız. 2020 yılında da hem iş dünyasının organizasyonlarına hem de Denizli halkının düğün, kına, nişan gibi davetlerine ev sahipliği yapacağız” diye konuştu.

“KADIN ÇALIŞAN SAYIMIZI ARTIRMAK İSTİYORUZ”

Sektördeki insan kaynağının ve kadın çalışan sayısının artmasının önemine değinen Banu Dedeman; “Park Dedeman Denizli Otelimizin Genel Müdürü Seher Gökçe. Seher Hanım gibi birçok başarılı kadının Dedeman'da görev almasını arzu ediyoruz. Şuan Dedeman Turizm Grubu'nda çalışan arkadaşlarımızın yüzde 31'i kadın, Otelcilikte İcra Kurulu üyelerimizin yüzde 50'si kadın. Dedeman Holding Yönetim Kurulu'nda kadın oranı yüzde 40, Dedeman Madencilik Yönetim Kurulu'nda bu oran yüzde 33. Otelcilik şirketlerimizden birinin yönetim kurulu yüzde 66, toplam 5 şirketimizde kadın çalışan oranı ise yüzde 50 seviyesinde. Bu oranlar Türkiye ortalamasının üstünde rakamlar. Bu yüksek oranların daha da artması öncelikli hedeflerimizden biri” şeklinde ifade etti. Basın toplantısının ardından Banu Dedeman otelin bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211