BARBAROS’TAKİ KAPALI PAZARYERİ FARKLI MİMARİSİYLE DİKKAT ÇEKECEK

Merkezefendi Belediyesi, ilçenin her mahallesine kapalı ve açık pazar yerleri kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir pazar yeri de Barbaros Mahallesi’nde yükseliyor. Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Barbaros Mahallemize yakışan farklı bir mimari ile pazar yerimizi yapıyoruz” dedi.

BARBAROS’TAKİ KAPALI PAZARYERİ FARKLI MİMARİSİYLE DİKKAT ÇEKECEK

Vatandaşların daha rahat ve kolay alışveriş yapabilmesi için ilçenin her mahallesinde açık ve kapalı pazaryerleri yapmaya devam eden Merkezefendi Belediyesi, bir pazaryeri de Barbaros Mahallesi’ne kazandırıyor. Merkezefendi Belediyesi tarafından yapımı devam eden Barbaros Kapalı Pazaryeri, farklı mimarisi ile alışılmış pazaryerlerinin dışına çıkıyor. Denizli’de ilk defa prekast sistem ile yapılan ve farklı bir mimariye sahip olan Barbaros Kapalı Pazaryeri, 2 katlı ve yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. 200 esnaf ve üreticinin yer alacağı pazaryerinin maliyeti ise yaklaşık 4 Milyon TL…

 “MERKEZEFENDİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Barbaros Kapalı Pazaryeri’nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak geçtiğimiz 4 buçuk yıl içerisinde birçok yapısal projeye imza attık. Bunların önemli kategorilerinden bir tanesi de kapalı pazaryerleri. Şu ana kadar toplamda Merkezefendi Belediyesi olarak 21 adet kapalı pazaryeri yaptık. Artık 22.si yolda. Burası da Barbaros Kapalı Pazaryerimiz. Burayı farklı bir mimari ile yapıyoruz. Denizli’de benzeri olmayan, prekast sistemle yapılan çok güzel, mimari açıdan estetik ve farklı bir pazaryeri. Yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alanı olan ve 2 kattan oluşan pazaryerimizde 200 civarında esnafımız ve üreticimiz doğrudan hizmet edecek.

Aynı zamanda bu bölgedeki bütün mahallelerimize; Adalet Mahallesi’nden, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne, Bahçelievler bölgesinden Yenişehir’in Şirinköy girişine kadar bütün burada yaşayan vatandaşlarımıza hizmet edecek olan Barbaros Kapalı Pazaryerimiz, diğer adıyla Çarşamba pazarımızın en kısa sürede inşaatını tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın hizmetine alacağız. Yaklaşık 4 milyon TL’lik bir yatırımla yapımını tamamlayacağımız bu projeyi de Merkezefendili hemşerilerimizin hizmetine almak için geriye doğru sayımımız başladı. İlçemize Merkezefendimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER