BARO 'BİR ÖNDER, BİR DEHA, BİR İNSAN' FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI

BARO 'BİR ÖNDER, BİR DEHA, BİR İNSAN' FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI

Türkiye Barolar Birliği'nin katkılarıyla Fahri Özdemir'in arşivinden fotoğraflarla gerçekleştirilen "Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan" Atatürk Fotoğraf Sergisi Denizli Barosu Hizmet Binası Fuayesi'nde açıldı.
Tolga Alp Düzgören
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun da katılımıyla yapılan sergi açılışının ardından meslekte 40 ve 50 yılını dolduran meslek ustalarına madalyaları takdim edildi.
Denizli Barosu,Türkiye Barolar Birliği'nin katkılarıyla Fahri Özdemir'in arşivinden fotoğraflarla gerçekleştirilen "Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan" Atatürk Fotoğraf Sergisi düzenledi. 
Serginin açılışına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili, Denizli Vergi Mahkemesi Başkanı, Fotoğraf Koleksiyoncusu Fahri Özdemir, avukatlar, hakim ve savcılar,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.Fotoğraf Koleksiyoncusu Fahri Özdemir, arşivinden derlenen ve kronolojik olarak sıralanan fotoğrafların hikayelerini katılımcılara anlattı. 
Açılış konuşmasını yapan Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan, “Şimdiye kadar bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Türkiye Barolar Birliği, Sevgili Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun Sayın Fahri Özdemir ile hazırladığı Atatürk fotoğraflarından oluşan bu sergimizi açmak ve sizlerle buluşmak bizi çok mutlu ediyor. Eminim ki birçok öğrencimiz başta olmak üzere Denizli’den birçok yurttaşımız bu sergimizi ziyaret edecektir. Ben bu imkanı sağladığı için Sayın Birlik Başkanımıza ve arşivinden bu fotoğrafları sergilememizi sağlayan Fahri Özdemir’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ise yaptığı konuşmadaAtatürk’ün nadide fotoğraflarının bulunduğu böyle bir sergiyi açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken sergideki fotoğrafların Atatürk’ün özel fotoğrafları olduğuna dikkat çekti. Feyzioğlu,“Buradaki her fotoğrafta farklı bir hikaye görebilirsiniz. Denizli’de yaşayan herkesin bu fotoğraf sergisini gezmesi temenni ediyorum” dedi.  
"Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan" Atatürk Fotoğraf Sergisi Denizli Barosu Hizmet Binası Fuayesi'nde25 Mayıs 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

AVUKATLARA MESLEKTE 40. VE 50. YIL MADALYASI

"Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan" Atatürk Fotoğraf Sergisi açılışının ardından meslekte 40 ve 50 yılını dolduran meslek ustalarına Türkiye Barolar Birliği madalyaları Birlik BaşkanıAv. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun katılımıylaDenizli Barosu Hizmet Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

Törende Avukat Muzaffer Eraydın, Avukat Abdullah Kuzu, Avukat Süleyman Ceridoğlu, Avukat Kadri Karatepe,Avukat Mustafa Kara, Avukat Mehmet Çöllü, Avukat Ali Kavak, Avukat Mehmet Halil Kocatüfek, Avukat İsmail Ağar, Avukat Necati Caner, Avukat Osman Nuri Aydemir, Avukat Ergül Aykol, Avukat Hasan Hüseyin Tarakcı meslekte 40. yıl madalyalarını alırken Avukat Mustafa Kemal Aykurt, Avukat Mustafa Özçiftçi, Avukat Nevzat Altın, Avukat Tuncer Yılmazve Avukat Şahin Özçelik de meslekte 50. yıl madalyalarını almanın haklı gururunu yaşadılar. 
Madalya töreninin ardından aile fotoğrafı çekildi.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER