BARO'DA 'YÖNÜNÜ ARAYAN TÜRKİYE' PANELİ DÜZENLENDİ

BARO'DA 'YÖNÜNÜ ARAYAN TÜRKİYE' PANELİ DÜZENLENDİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şubesi ve Denizli Barosu işbirliğinde ‘Yönünü Arayan Türkiye’ konulu panel düzenlendi.

Uğur Mumcuyu Anma, Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Denizli Şubesi ve Denizli Barosu işbirliğinde ‘Yönünü Arayan Türkiye’ konulu panel düzenlendi. Denizli Barosu binasında yapılan panele; CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Baro Başkanı Müjdat İlhan, ÇYDD Denizli Şubesi Başkanı Ümran Aygün, CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Gazeteci Yazar Ümit Zileli’nin moderatörlüğünü yaptığı panelde; Siyaset Bilimci Doç. Dr. Barış Doster, Emekli Tuğgeneral ve Yazar Dr. Naim Babüroğlu ve ÇYDD Yönetim Kurulu Üyesi Av. Niyazi Oğuzlar konuşmacı olarak yer aldı. Panelde konuşan Gazeteci Yazar Ümit Zileli; “Her birini ayrı ayrı tanıyorum ve hiç birinin katilleri bulunamadı. Bunun altını çizmek istiyorum her biri bu ülkenin emperyalizmi ruhundan kurtulması Türk milletinin esenliğe kavuşması için çalışan ve emperyalizmi uşakları tarafından da hiç benimsenmeyen bir insanlardır. Huzur içinde yatsınlar. Bu ülke son 15 yıldır çok geriletildi. Çok büyük bir başarı kazanmışlar gibi görünüyor fakat tarihe bakınca şunu görüyoruz; Türk Milleti gerçekten çok sabırlı bir millet. Türkiye Cumhuriyetin 100. Yılı yalnızca 7 yıl kaldı Türkiye Cumhuriyeti ortadan kaldırılacak ülke ve millet olarak inşa ediliyor. İçerdeki işbirlikçiler gayet güzel şeyler kopardıklarını zannediyorlar. Bence çok yanılıyorlar. Ne kadar yanıldıklarını çok kısa bir zamanda anlayacaklar ve bedelini çok ağır bir şekilde ödeyerek.  Görecekler ve çok ağır da yargılanacaklar. Bundan hiç kuşkum yok. Emin olun bunu hepimiz göreceğiz” dedi.

Panelin ardından; Gazeteci Yazar Ümit Zileli, Siyaset Bilimci Doç. Dr. Barış Doster ve Emekli Tuğgeneral ve Yazar Dr. Naim Babüroğlu kitaplarını Denizlililer için imzaladı. 

DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER