“Barolar da söz de avukatlarındır”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyen Denizli Barosu Başkan Adayı Av. Adnan Demirdöğer; “Baroların ve avukatların efendisi olmadı ve hiçbir zaman da olmayacaktır. Barolar da söz de avukatlarındır. Denizli Barosu Başkanı, şu ana kadar bu süreci yönetememiş, yaşanılan sürece ortak olmuştur” dedi.

“Barolar da söz de avukatlarındır”

Denizli Barosu Başkan Adayı Av. Adnan Demirdöğer, baro seçimlerine ilişkin Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenledi.

5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Av. Demirdöğer; “Bu önemli günde; başta, hukuka hizmet ederken görev şehidi olan meslektaşlarımızı bir kez daha saygıyla hatırlayarak, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Hukuk mücadelesine devam eden, yüzlerce vatandaşın girip çıktığı adliyelerde bu pandemi koşullarında hayatlarını riske atarak görevlerini yapmaya çalışan tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü en içten dileklerimle kutlarım. Tüm dünyada etkisini gösteren Kovid-19 salgın hastalığı nedeniyle; Denizli Barosu Yönetim Kurulu’nca önce Ekim 2020 tarihinde, bunun iptal edilmesi sonrasında ise Aralık 2020 döneminde yapılması kararlaştırılan 47. Olağan Genel Kurulu; normlar hiyerarşisine, Anayasa’ya ve yasalara aykırı bir şekilde genelgelerle ve il umumi hıfzıssıhha meclisi kararları ile engellenmiştir. Baro başkanı ile baro kurul üyeleri ve Türkiye Barolar Birliği delegelerinin seçimleri yine belirsiz bir tarihe ertelenmiştir. Bu nedenle artık sorun, Avukat Adnan Demirdöğer ve arkadaşlarının veya bir başka adayın seçilip seçilmeyeceği ya da baro seçimlerinin yapılıp yapılamayacağı değildir. Artık yeter. Bizden, yaşanılan hukuksuz sürecin kabul edilmesi talep ediliyor, ancak biz bu hukuksuzluğu kabullenmiyoruz. Baroların ve avukatların efendisi olmadı ve hiçbir zaman da olmayacaktır.  Barolar da söz de avukatlarındır. Denizli Barosu Başkanı, şu ana kadar bu süreci yönetememiş, yaşanılan sürece ortak olmuştur. Denizli Barosu Başkanı’nı bu anlamlı güne yaraşır şekilde derhal istifa etmeye davet ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211