“BAŞARI HİKÂYESİ YAZDIK”

Partisinin Merkezefendi İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Biz 17 yıllık iktidarımızda bütün ezberleri bozduk, devletin küflenmiş çarklarını yeniden harekete geçirdik, bürokrasi prangasını kırdık, her alanda devrimler gerçekleştirdik, başarı hikâyesi yazdık. Zoru başarmak bizim işimiz. Bizim anlayışımızda yılgınlığa, umutsuzluğa yer yok” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi İlçe Teşkilatı ile bir araya gelerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Yönetim kurulu üyeleri ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen ile İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Koç’un hazır bulunduğu toplantı AK Parti Merkezefendi İlçe binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. AK Parti’nin Türkiye’nin zorlu 17 yılına damga vurduğunu, ülkeyi ateş çemberleri içinden geçirerek bu günlere getirdiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Merkezefendi Teşkilatımızın siz değerli mensupları şunu sakın unutmayın; siz, bu ülkede destan yazmış, milletin ve İslam coğrafyasının dualarına mazhar olmuş bir davanın mensuplarısınız. Çünkü biz, 17 yıllık iktidarımızda bütün ezberleri bozduk, devletin küflenmiş çarklarını yeniden harekete geçirdik, bürokrasi prangasını kırdık, her alanda devrimler gerçekleştirdik, başarı hikâyesi yazdık. Şımarmadık, tevazuyu elden bırakmadık. Halkın içinde kaldık. Halktan güç aldık, halka sığındık. Ama asla umudumuzu yitirmedik. Zoru başarmak bizim işimiz. Bizim anlayışımızda yılgınlığa, umutsuzluğa yer yok. O yüzden çalışmaya, millete hizmet etmeye devam edeceğiz. Her an güçlü ve hazır olacağız. Bunu da halkımıza çok iyi anlatacağız. Halkımızla iç içe olmayı, dayanışma halinde bulunmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“BİZİ BİTİRMEK İSTEDİLER, BAŞARAMADILAR”
AK Parti’nin temsilcisi olduğu siyasi hareketi bitirmek için çok çabalar sarf edildiğini ancak başarılı olamadıklarını belirten Milletvekili Şahin Tin, “AK Parti kurulduğu ilk günden beri milletimize verdiği sözleri yerine getirmek ve Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin daha da üstüne taşımak için büyük mücadeleler verdi. Asırlardır süregelen davamızı örselemek, değiştirmek ve yıpratmak için nice yasaklar koydular. Biz bunların hepsini kaldırdık. Verdiğimiz adalet mücadelesiyle insanımızın refahını ve özgürlüğünü sağladık. Yine kadim davamızı dimdik ayakta tutmak ve geleceğe taşımak için büyük mücadeleler verdik. Türkiye’yi ve Denizlimizi hem fiziki anlamda büyütmek ve güçlü kılmak, hem de kardeşlik, hoşgörü, birlik ve saygı bakımından ideallerimize ulaştırmak önceliğimiz oldu. Bugün çok şükür bu ideallerimizi gerçekleştirmenin ve milletimize verdiğimiz sözlerimizi tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

“HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSMADIK”
“Çok meşakkatli yollardan geçtik” diyen Milletvekili Şahin Tin; şunları aktardı: “AK Partimizin kuruşundan beri içindeyiz ve aktif olarak hizmet etmeye gayret ediyoruz. Biz bu yola milletimiz ile birlikte çıktık. Bugüne kadar her ne yaptıysak milletimiz, ülkemiz ve şehrimiz için yaptık.  Bizim gayemiz makam mevki değil, sadece ve sadece bu millete hizmet etmek. Çok şükür bugüne kadar alnımızın akıyla biz bunu gerçekleştirdik. İstikametimizden milim taviz vermeden yürüttüğümüz çalışmalarımız sayesinde bugün Denizlimiz, Türkiyemiz daha çok yenilendi, gelişti, değişti, dönüştü, kalkındı ve geleceğe hazırlandı. 15 Temmuz başta olmak üzere tüm saldırılara birliğimizle cevap verdik. Haksızlık karşısında susmadık. Her zaman hakkı, doğruyu yüksek sesle haykıran olduk. İnanıyorum ki bundan sonra da hep birlikte rehavete kapılmadan daha çok çalışacak, üretecek ve ülkemizi daha iyi noktalara taşımanın gayretinde olacağız.”

“ENDİŞEYE YER YOK”
Son dönemde yaşanan gelişmelerden dolayı kimsenin endişe etmesine yer olmadığını söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye doğru bildiği yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Hiç kimse yaşadığımız bu hadiseler sebebiyle tereddüde ve endişeye kapılmasın. AK Parti’nin iktidar olduğu dönemleri hatırlayın. Sadece IMF’ye 23,5 milyar Dolar borcumuz vardı. Çok şükür 2013 yılında IMF’ye olan borcumuzu sıfırladık. Yine 2002 yılında AK parti olarak göreve geldiğimizde Merkez Bankası’ndaki döviz rezervi 27,5 milyar Dolar civarlarındaydı. Biz bunu 136 milyar Dolar seviyelerine kadar çıkardık. Kimse hariçten gazel okuyarak bizim ekonomi yönetimimize dil uzatmaya, ülkemizi zayıf göstermeye kalkmasın. Ülkemizde ekonomi yönetiminde bir zafiyet olduğunu söyleyenler bilsin ki; sadece ekonomimize bilinçli bir saldırı ve tehdit girişimi vardır. Bugüne kadar biz birçok yükün altından milletimiz ile birlikte kalktık, Allah’ın izniyle bu yükün de altından hep birlikte kalkacak, ülkemizin güçlü geleceğine yönelik saldırı düzenleyenlere karşı iyi bir ders vermiş olacağız. Sözde stratejik ortağımız olduğunu söyleyenler bugün bu ortaklığımızı bir papaza değişecek kadar düştülerse, biz doğru yolda ilerliyoruz demektir” dedi.

“MİLLİ ONURUMUZU KİMSEYE ÇİĞNETMEYİZ”
“Devletlerarası teamülleri ve diplomatik kuralları hiçe sayarak ülkemize emir vermeye çalışanlara karşı sessiz kalmamızı kimse beklemesin” diye konuşan Milletvekili Şahin Tin; “Nasıl bir akıldır bunları anlamak mümkün değil. Hem gelip benim ülkemde hukuksuz işlerin içine karışanlara, ajanlık faaliyeti yürütenlere, terörizme destek verenlere destek olacaksın, hem de ‘O bizim için kıymetli bırak’ diyeceksin. Türkiye bir hukuk devletidir. Her kim bir suç işler ve suça karışırsa bunun hesabını vermek ve her koşulda bunun bedelini ödeyeceğini bilmek zorundadır. Hangi hadise olursa olsun, bizler milli onurumuzdan asla taviz vermeyiz. Milli onurumuzu kimseye çiğnetmeyiz. Bunlar hala Türk milletini tanıyamadılar. Tekbirlerle tankın üzerine giden bir milleti kim esir alabilir ki? Bunu hala öğrenemediler. Tehditlere bu milletin boyun eğmeyeceğini artık bilmeliler. Bu milletin sadece Allah’ın huzurunda eğileceğini idrak etmeliler” diye konuştu. Toplantının sonunda Merkezefendi ilçe Başkanı Ekrem Başer de ilçe yönetim kurulu üyeleri ile ilçe kadın ve Gençlik Kolları Başkanları adına Milletvekili Şahin Tin’e katılımları ve konuşmaları için teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER