"Başbuğumuz, milletimizin sönmez dokuz ışığıdır"

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, Başbuğ Merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 23. sene-i devriyesi dolayısıyla yayımladığı mesajında “Başbuğumuzun, bizlere miras bıraktığı fikirleri pusulamız olmaya, yürüyüşümüze yön tayin etmeye devam edecektir” dedi.

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, Başbuğ Merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 23. sene-i devriyesi dolayısıyla mesaj yayımladı. Başbuğ Merhum Alparslan Türkeş'in milletimizin sönmez dokuz ışığı olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Başbuğumuzun, bizlere miras bıraktığı fikirleri pusulamız olmaya, yürüyüşümüze yön tayin etmeye devam edecektir. Yemen’den Belgrat’a, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar dünyanın her bir noktasında ülkücülere heyecan ve ruh veren merhum sayın Türkeş Bey, sınırları aşan bir davanın başbuğudur. Bizler kıtalara Türk mührünü vuran bir iradenin onurlu mensuplarıyız.Tanrı Dağlarına, selam ve yüreğimdeki heyecanımı gönderiyorum. Başbuğumuz, memleketimizin en buhranlı dönemlerinde, itidalli tavrı, dayanışma ve kardeşlikten yana olan tercihi ile tarihe geçmiştir. Türk milletine ve milliyetçiliğine adanmış bir ömrün, inancın, cesaretin simgesi olmakla birlikte merhum Başbuğumuz, ebediyete intikalinin üzerinden neredeyse çeyrek asır geçmiş olmasına karşın, düşüncelerinin haktan yana oluşu,tavsiyelerinin samimi, isabetli olmasından kaynaklı olarak, kabul ve takdir görmeye devam etmektedir. Emanetimiz olan Milliyetçi Hareket Partisi,önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben felsefesi doğrultusunda genel başkanımız sayın Dr.Devlet Bahçeli, önderliğinde bekamızın temin edilmesi sureti ile dün olduğu gibi bugün de popülizmden uzakta, prensiplere bağlı kalarak,milletimizin her daim emrinde olmaya devam edecektir. Başbuğumuz, aziz ve asil milletimizin nabzının atışı,sönmez dokuz ışığıdır! Bu kutlu davada Bilge Kağan’ın,Tonyukuk’un, Tuğrul Bey'in inanmışlığı,öğütleri, bilgeliği vardır. Merhum Başbuğumuzun açtığı yolda ve belirlediği istikamette, onun sergilemiş olduğu seviyeli ve ilkeli siyaset,bize güç vermeye devam edecektir. Bu düşüncelerle, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e ve ebediyete irtihal eden bütün dava arkadaşlarımıza, tüm şehitlerimize Cenab-ı Hak'tan Rahmet diliyorum.Ruhları şad,mekânları cennet olsun."

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221