Başcivaroğlu’na Kızılay’dan yardım eli

Türk Kızılayı Denizli Şubesi, Buldan İlçesi’nde şeker hastalığı nedeniyle bir bacağı kesilen böbrek yetmezliği de baş gösteren 49 yaşındaki Sedat Başcivaroğlu’ya yardım eli uzattı.

Başcivaroğlu’na Kızılay’dan yardım eli

Buldan İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan 49 yaşındaki Sedat Başcivaroğlu; böbrek hastalığından dolayı tedavi görmek için sürekli Pamukkale Üniversitesi Hastanesine (PAÜ) gitmek zorunda olduğunu ve bu yüzden eline geçen 3 ayda bir verilen yaklaşık bin 500 TL tutarındaki engelli aylığının çoğunu yol parası ve ilaç almakta kullandığını söylemişti. Başcivaroğlu’nun yardım çığlığına Türk Kızılayı Denizli Şubesi tarafından yardım eli uzandı. Başcivaroğlu’nun ihtiyacı olan hasta yatağı ve diğer ihtiyaçları Kızılay Denizli Şubesi tarafından karşılandı.

Öte yandan Buldan Kaymakamlığı, Buldan Belediyesi ve ilçe halkı Başcivaroğlu için seferber oldu. İlçe belediyesi Başcivaroğlu’ye tekerlekli sandalye alırken; Buldanlılar, ailenin bir yıllık ev kirasını ve mutfak ihtiyaçlarını karşıladı. Sağlık tedavisini Dr. Alpaslan Alsoy üstlenirken; Başcivaroğlu’nun tedavisi Servergazi Devlet Hastanesi’nde devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER