BASİAD 25’inci yaşını kutladı

Denizli’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği, pandemi nedeniyle yapamadığı 25’inci kuruluş yıl dönümünü, Marla Restaurant’ta düzenlenen etkinlikle kutladı.

BASİAD 25’inci yaşını kutladı

1996 yılında kurulan Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD), geçtiğimiz yıl dünyada ve Türkiye’de yaşanan pandemi nedeniyle yapamadığı 25’inci kuruluş yıl dönümü etkinliğini gerçekleştirdi. Babadağ’ın ve Denizli’nin gelişmesine önemli katkılar koymaya devam eden BASİAD’ın 25. Yıl Gala Gecesi, Marla Restaurant’ta düzenlendi. Galaya; Dernek Başkanı Şeref Arpacı’nın yanı sıra; Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu ve iş insanları katıldı.

Etkinlikte konuşan BASİAD Başkanı Şeref Arpacı; “Bizim için çok anlamlı ve kıymetli bir gece. Derneğimiz kurulalı 26 sene oldu. Pandemi nedeniyle yapamadığımız 25’inci yıl galamızı, bugün yapıyoruz. Eşimiz, dostumuz, en kıymetli arkadaşlarımız, eski yönetim kurulu üyelerimiz, eski başkanlarımızın hepsi burada. Hızlıca düşündüğümde 25 yılda yapılan çok önemli, çok kıymetli ve Denizli’ye damga vurmuş etkinlikler olmuş. Bunları yapan; rahmetli olan başkanlarımız var, aramızda olan başkanlarımız var. Onlar için de bir onur. Çünkü bu bir bayrak yarışı, biz bir mirası devraldık. Bizden sonra gelecek yönetim kuruluna da başkanlara da örnek olacak davranış ve etkinliklerde bulunmak zorundayız. Onlar da bu bayrağı daha ileriye taşıyabilsinler. Çok mutluyuz” şeklinde ifade etti.

“BASİAD İLE BİRÇOK ORTAK PROJELERE İMZA ATTIK”

Galada konuşan Babadağ Belediye Başkanı Ali atlı, şunları kaydetti: “BASİAD özellikle Babadağ için çok önemli bir sivil toplum kuruluşu. Hatta Babadağ için değil Denizli için çok önemli bir kuruluş. Çünkü sanayici iş adamlarımızın 1990’lı yıllarda bir öncülük yaparak kurdukları ve sosyal projelere imza attıkları, Babadağ için Denizli’de çok önemli bir lobi oluşturdukları için de çok önemli bir dernek. Biz de göreve geldiğimiz günden bu yana BASİAD ile birçok ortak projelere imza attık. İyi ilişkiler içerisindeyiz. Başkan ve yönetimi, sağ olsunlar Babadağ’la ilgili ne yapılması gerekiyorsa her zaman elini taşın altına koyuyorlar. Ben gösterdikleri bu ilgi alakadan dolayı gayet memnunum. İnşallah, önümüzdeki dönemlerde de BASİAD’la ortak projelere imza atar, Babadağ’ın gelişmesi ve bir adım daha ileriye gitmesi için birlikte çalışırız diye ümit ediyorum.”

“BASİAD’IN 25’İNCİ YILINI KUTLUYORUZ”

BASİAD’ın Denizli’nin önemli iş insanları derneklerinden biri olduğunu vurgulayan Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu; “Denizli sivil toplumunun önde gelen derneklerinden biri olan BASİAD’ın 25’inci yılı. Bu akşam BASİAD’ın 25’inci yılını kutluyoruz. Öncelikle tüm Babadağ ve BASİAD camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Nice 25 yıllar diliyorum. Ekonomimizin zor dönemlerden geçtiği bu günlerde bu tür birlikteliklerin, bu tür derneklerin önemi gittikçe artıyor. Bizlerin bir araya gelmesi, iş insanlarının sıkıntılarının bir arada konuşulması, bu tür organizasyonlarda mümkün oluyor. Bu organizasyonlar önemli. BASİAD şehrin sosyo-kültürel hayatına dokunan derneklerden biri. Denizli’nin tekstil sanayisinde önemli yeri olan bir dernek. Ben BASİAD yönetimini tebrik ediyorum. Son dönemde önemli çalışmalar yapıyorlar. Özellikle tekstil odaklı yaşanan sıkıntılarla ilgili önemli sorunları ve sıkıntıları gündeme getiriyorlar. BASİAD yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

“SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ, ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİDİR”

Sivil toplum örgütlerinin şehirlerin dinamikleri olduğuna vurgu yapan Sümaş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Turgut; “İş dünyasının dayanışması, paylaşması, şehre katkı sunulması, sosyal sorumluluk projeleri anlamında sivil toplum örgütleri, Denizli’de çok aktif olarak çalışıyor. BASİAD da bu görevi layıkıyla yerine getiren sivil toplum örgütlerinin bir tanesidir. 25 yıl, kısa bir süre değil. Şehre sundukları, kattıkları ve bundan sonra katacaklarıyla BASİAD’ı can-ı gönülden tebrik ediyoruz. Faaliyetlerinin hem ülkemize hem şehrimize hem Denizli iş dünyasına hem de Denizli toplumuna faydalı bir şekilde devam etmesini diliyoruz. Böyle bir etkinliğin de kaynaşma, bir arada olma, mutluluğu paylaşma etkinliği olarak görüyoruz. Düzenleyenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“DOLAYISIYLA ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

25’inci yıl etkinliğinde çok güzel bir ortam oluştuğunu ifade eden HD Kauçuk CEO’su Ekrem Ateş, “Denizli sanayisinin ve iş insanlarının böyle etkinliklerde motivasyon kazandığını görüyoruz. Hele ki bu dönemde resesyonun çok konuşulduğu bir dönemde, piyasanın gergin olduğu bir dönemde iş dünyasındaki arkadaşların böyle bir organizasyonla motivasyon olması gayet güzel. Tabii belirsizlik kötü bir şey, iş insanları şu anda önünü göremiyor. Niye? Çünkü bir dönem ham madde krizi vardı. Sonra lojistik krizi. Şimdi finansmana erişim krizi var. Piyasalardaki arz ve talep dengeleri bozuldu. Talepler de azalmaya başladı. Ciddi stok artışları var. Dolayısıyla zor bir dönemden geçiyoruz. Bu Türkiye'de değil dünyada oluşan bir kriz. Dolayısıyla iş insanları kendilerine biraz daha çekidüzen vermeye çalışacaklar diye düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER