“Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarındandır”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir” dedi.

“Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarındandır”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kepenek; “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak her yıl 24 Temmuz'da kutlanmaktadır. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir. Milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokrasimizin en büyük güvencesidir” şeklinde konuştu.

“TOPLUMUN GEREKSİNİM DUYDUĞU HER ALANDA VARLAR”

Basın, toplumun gereksinim duyduğu her konuda, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülkemiz yararına kamuoyu oluşturma gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getirmekte olduğunu belirten Başkan Kepenek, “Bu görevini özgürce yapabilmesi ve yaptığı görevin amacına ulaşmasında, basın özgürlüğünün büyük önemi bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın ve basın kuruluşlarının, ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, nice başarılı yıllar temenni ediyor, en içten kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211