Basına destek paketinin süresi uzatıldı

Basın İlan Kurumu Denizli Şube Müdürü Abdullah Güler, korona virüs nedeniyle başlatılan basına destek paketinin süresinin 30 Nisan 2022 tarihine kadar uzatıldığını ifade etti.

Basına destek paketinin süresi uzatıldı

Basın İlan Kurumu (BİK) Denizli Şube Müdürü Abdullah Güler, korona virüs nedeniyle başlatılan basına destek paketine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Müdür Güler; “Basın İlan Kurumu Kovid-19 salgını sebebiyle gündelik yaşamın bir parçası olan süreli yayınların mevzuat gereği yerine getirmek zorunda olduğu şartlar bakımından olumsuz etkilenmemesi ve gazetecilik faaliyetlerinin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için yaşanılan bu zorlu süreçte süreli yayınları destekleyen bazı tedbirler almıştır. Bu kapsamda; Kovid-19 salgınının devam etmesi nedeniyle, resmi ilan ve reklam yayınıyla alakalı süreli yayınların, salgınından minimum etkilenmesi ve mevzuat yükümlülüklerinin yerine getirilememesi nedeniyle gazetelerin mağduriyet yaşamamaları için, Resmi Gazete’nin 24 Şubat 2021 tarihli nüshasında yayımlanan BİK Genel Kurulu’nun 215 sayılı kararının 2. maddesinin süresi 30 Nisan 2022 tarihine kadar uzatıldı. Süreli yayınların mevzuat gereği yerine getirmek zorunda olduğu fiili satış şartlarını kapsayan madde şöyle: 2. Gazetelerin Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği’nin 46, 66, 72, 73, 79 ve 81. maddelerine göre aranılan fiili satış adedine (baskı-bayi-abone vs.) ilişkin düşüşlerde salgın mücbir sebep olarak değerlendirilecek ve anılan maddelerdeki fiili satış adetleri şartları uygulanmayacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER