Başkan Akbaba, adaylığını açıkladı

CHP Denizli Teşkilatı, 16 Şubat 2020 Pazar Günü 37’nci olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. EGS Kongre Ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek genel kurul öncesinde parti binasında basın açıklaması düzenleyen CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, başkanlığa yeniden talip olduğunu bildirdi.

Başkan Akbaba, adaylığını açıkladı

CHP Denizli Teşkilatı, 16 Şubat 2020 Pazar Günü EGS Kongre Ve Kültür Merkezi’nde 37’inci olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Genel kurula sayılı günler kala parti binasında basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Mahir Akbaba; başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Başkan Akbaba; “Hedefine odaklanmış örgütlü, bilinçli ve istekli insanların, ölümün dışında başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Genel merkezimizin açıkladığı kongreler takvimi gereği tüm illerimizde 3 Şubat - 2 Mart 2020 tarihleri arasında il kongrelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Daha iyi bir Türkiye’nin daha güçlü bir CHP ile mümkün olduğunu biliyoruz. Bugün Denizlimizde ve Türkiyemizde demokrasiden adalete, ekonomiden eğitime, toplumsal barıştan dış politikaya kadar bizzat AKP iktidarınca yaşatılan büyük yıkımların tamamen ama tamamen recep tayyip erdoğan’ın siyasi ve kişisel tercihleri olduğunu da ne yazık ki görüyoruz. O halde özellikle, her geçen gün umudunu kaybeden, cumhuriyet çocuklarına, halkçı kadınlara, vatansever gençlere, Mustafa Kemal Atatürk aşığı emekçi ve deneyimli büyüklerimize yalnız olmadığımızı ve hala bir umudun var olduğunu müjdelemek isterim. içinde bulunduğumuz şartlar ne kadar zorlu olursa olsun daha iyi bir Türkiye mümkündür. Daha iyi bir Türkiye; kongrelerimizden birlik, beraberlik ve solduyu ile çıkacak bir Cumhuriyet Halk Partisi ile mümkündür. Biz büyük bir aileyiz, çok daha büyük bir aile olacağız sözümüzün altını çize çize bir kere daha yineliyorum. Sizlere verdiğimiz tüm sözleri tutmanın onuruyla; geçmişimizi 1923, hedefimizi 2023 ve hatta 2123 olarak belirleyerek; yaklaşan kongremizde il başkan adayı olacağımı açıklıyorum. Yerel yönetimlerden başlayarak, hep birlikte çalışacağımızın, bu büyük aileyi daha da büyüteceğimizin ve Türkiyemizi de hep birlikte yöneteceğimizin de sözünü veriyorum” dedi.

“HALK PARTİLİLİK; BEN DEĞİL, BİZ DİYEBİLMEKTİR”

Başkan olması durumunda üzerine düşeni yapmayı devam edeceğini belirten Başkan Akbaba; “Çünkü bu, benim ve benim gibi düşünen gençlerin ülkemize olan sevgimizden, bize öğretilen kültürümüzden, üzerimizdeki ağır yükümlülüklerimizin bilincinde olmamızdan, sol ideolojimize ve devrimci ruhumuza olan bağlılığımız ile yoldaşlık hukukumuza olan inancımızdan gelmektedir. Halk Partililik; ben değil, biz diyebilmektir. Halk Partililik; dayanışmaya değer vermektir. Halk Partililik; sadece Denizli ve Ege değil; ‘biz Türkiye’yiz ve tüm Türkiye’de varız’ diyebilmektir. İşte tam da bu inançla hayallerim var, hayallerimiz var; her birlikte gerçekleştireceğimize inandığım; Denizlimiz ve partimiz bizim gözbebeklerimizdir” diye konuştu.

BAŞKAN AKBABA’NIN YENİ DÖNEMDEKİ PROJELERİ

Önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi düşündüğü projeler hakkında da konuşan Başkan Akbaba; “Halk komisyonları oluşturulacak. Komisyonların her birinde en az 19 adet partili ve gönüllü ile tüm ilçelerde eşgüdüm içinde sürüdürülecek çalışma ile tüm hemşehrilerimizle bütünleşeceğiz. Bilim, sanat, spor ve kültür platformu oluşturulacak. Parti içi eğitim birimimizi genel merkezimizin parti eğitmenleri ve il eğitim koordinatörümüzün desteği ile 6-12 yaş, 12-18 yaş, 18-25 yaş gruplarına ayırarak özel, modern ve 6 ilkemizi özümsetecek eğitimlerle; cemaatler tarikatların karşısına Uğur Mumcu’nun söylediği üzere kalemi kılıçtan keskin, sözleri mermiden sert eğitimli bireylerle çıkacağız. Parti hemşehri bütünleşmesi ile Denizlimizin, Türkiyemizin ve partimizin geleceğini konuşurken hemşehrilerimizin de düşünce, öneri ve taleplerini paylaşabilecekleri ortamı sağlayacağız. İl binamızın, partimizin kararsal ve örgütsel olduğu kadar yaşamsal merkezi haline getireceğiz. CHP Denizli mobil ile parti içi dijital iletişimimizi güçlendireceğiz. 19 ilçemizde daha güçlü, daha sağlam ve daha dinamik örgütlenmeyi hayata geçireceğiz. İl Gençlik ve Kadın Örgütümüzle birlikte yazılı ve aylık çıkartacağımız bir gazetemiz olacak. Kurumsal kimlik çalışmalarımızın temeli olacak aylık analiz, istatistiki verilerle, seçmen eğilimini, vatandaş memnuniyetini farklı ve detaylı yönleriyle ele alacağımız teknik raporlama ve arşivlemeyi hayata geçireceğiz. Tüm bunları hayata geçirirken 10 numara arkadaşlara ihtiyacımız olacak. Nitelikli üyelik ile örgütsel bütünlüğümüzü niceliksel olarak daha da kuvvetlendireceğiz. Sadece seçim dönemlerinde toplanan ve seçim bitince bir sonraki seçime kadar faydalanılmayan il koordinasyon kurulumuzu yıl boyu aktif bir yapıya büründüreceğiz. 25 il yöneticisine denk gelecek biçimde 25 kişilik bir kurul ile her ayın ilk pazartesi’si gerçekleştireceğimiz toplantılar ile vatandaşın sesine kulak vererek şehrin nabzını tutacak ve ortak akla varacağız. Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER