BAŞKAN AKBABA DENİZLİ BASINIYLA BULUŞTU

BAŞKAN AKBABA DENİZLİ BASINIYLA BULUŞTU

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Denizli’deki basın mensuplarını CHP İl Binası’nda ağırladı. Başkan Akbaba basın mensuplarıyla sohbet etti, çalışmalar değerlendirildi. 

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, basın mensuplarıyla bir araya geldi. CHP İl Binası’nda düzenlenen buluşmada Başkan Akbaba basın mensuplarıyla sohbet etti, ülke gündemi, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri ile ilgili Denizli’de yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Sohbetin ardından DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel değerlendirme yapan Başkan Akbaba; “Sokakta neler oluyor, biz neyi başarabiliyoruz, daha iyi yapabileceğimiz neler var? Bunları öğrenebilmek için sizlerle bir araya geldik. Gördüm ki; özellikle genç meslektaşlarımız bu noktada katılım gösterdiler. Ben kendi adıma çok mutlu oldum. Karşımdaki insanların da sohbet esnasında sordukları sorular, önerileri, eleştirileri benim hoşuma gitti. Keyif aldım; güzel bir sohbet oldu. Basın açıklaması değildi. Aile içinde ufak sohbet gibiydi” dedi. 

“SEÇİMDEN SONRA DA DOSTLUĞUMUZ SÜRECEK”
“Bugün burada yaptığımız buluşma bir seçim yatırımı veya seçim çalışması değildi” diyen Başkan Akbaba sözlerine şöyle devam etti: “Aile içi sohbet olsun istedik. Seçim oluncaya kadar en az 1- 2 kere daha sizlerle bir araya geleceğiz. Seçimden sonrasında da bunu sadece il binamızda yapmayız. Dışarıda bir çay bahçesinde, bir kahve içiminde de bir araya geliriz. Çünkü basının neler yapmaya çalıştığını, hangi şartlarda görev yaptığını biliyoruz. O noktada basın emekçilerinden uzak durmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Sorunlarında onların yanında olmamız lazım. Seçimden sonraki süreçte de arkadaşlığımız, sohbetimiz; sizlerin tatlı eleştirileri, bizlerin onları dinleyip nasıl daha iyisini yapabiliriz noktasındaki düşüncelerimiz birlikte devam edecek.”

“SEÇMENLE GÜNDELİK HAYATTAN SOHBET ETMEK DAHA KEYİFLİ”
Seçim çalışmalarını da aktaran Başkan Akbaba; “Seçim çalışmaları tam da bizim istediğimiz gibi gidiyor. Gerek merkezde, gerekse ilçelerdeki kırsal noktalarda vatandaşla bir araya geldiğimizde aldığımız tepkilerin tamamı olumlu. Düşüncelerimizden olmayan, bugüne kadar bizimle yürümeyen seçmenimiz, halkımız, hemşerilerimiz bile bizdeki rozeti, bizdeki güler yüzlülüğü, enerjiyi, dinamizmi gördüğünde bizi sohbetlerine davet ediyor. Kendi işiyle ilgili sıkıntılarını bizimle paylaşıyor. Konu birden bire seçimden, siyasetten; gündelik ne oluyor ne bitiyor noktasına geliyor. Belki de bizim ihtiyacımız olan tam da buydu. Çünkü birden bire sahaya girip ‘bize oy verin’ demek yerine, ‘ne oluyor ne bitiyor, işler nasıl, çocuklar nasıl, aldığın yetiyor mu’ gibi sohbetlerden ben kendi adıma daha çok keyif alıyorum. Olay sadece siyasetten ve seçimden ibaret değil; olay insaniyet ve vicdandan ibaret. Onu göz önüne almaya çalışıyoruz. Samimiyetle yaklaşmaları, bizi dinlemeleri, bizi önemsediklerini ve bizi Türkiye’nin geleceği için ciddi anlamda tercih noktasında gördüklerini gösteriyor. Bu hem Cumhuriyet Halk Partisi için hem de Muharrem İnce için çok olumlu bir tablo. Umarım sandıklar açıldığında da biz anahtarı hemşerilerimizden teslim alacağız ve hakkını da sonuna kadar vereceğiz” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER