BAŞKAN AKCAN; 'MENDERES YOLU ÇAL'IN EN ÖNEMLİ YOLU OLACAK'

BAŞKAN AKCAN; 'MENDERES YOLU ÇAL'IN EN ÖNEMLİ YOLU OLACAK'

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından da onaylanan ‘Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü’ Çal’da sabah saatlerinde başladı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Menderes Yolu’nun Çal’ın en önemli yolu olduğunu, bu yol ile bölgenin turizme kazandırılacağını söyledi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından da onaylanan ‘Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü, Çal’da başladı. Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MENDOSK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yollu’nun organize ettiği yürüyüş öncesi Aşağıseyit Mahallesi’nde 250 dağcı kamp kurdu. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Türkiye’nin değişik illerinden gelen dağcılar için Aşağıseyit’te faaliyet gösteren Hamzaoğulları Tarihi Su Değirmeni Çiftliği eğlence düzenledi. Dağcılar türküler ve şarkılar eşliğinde eğlendi. Yürüyüşe; Çal Belediyesi’nin yanı sıra Denizli Dağcılık Kulübü, Nefes Aktivite Doğa Sporları Kulübü, Laodikya Gezi ve Yürüyüş Grubu ile Dağ Arama Kurtarma Derneği de destek verdi.


 BAŞKAN AKCAN DA YÜRÜDÜ
250 profesyonel dağcı, Aşağıseyit’ten yürüyüş için start verdi. 2 kilometrelik ilk parkuru Belediye Başkanı Fethi Akcan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe de yürüdü. Yürüyüş Kumral Mevkisi’nde sona erecek ve dağcılar burada kamp yapacak. 14 Nisan Cumartesi Günü sabah saatlerinde ise Çal Çakırlar Mahallesi kamp alanına hareket edilecek. 15 Nisan Pazar Günü Apollon Lairbenos Tapınağı, oradan da Bahadınlar Mahallesi’ne kadar yürünerek etkinlik sonlandırılacak. Toplam, 55 kilometrelik parkur yürünecek. 
“ÇAL’IN EN ÖNEMLİ YOLU OLACAK”
Türkiye’nin dört bir yanından Çal’a gelen Menderes dostlarını ağırlamaktan onur duyduklarını söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Bu yürüyüşe en büyük desteği veren Ali Yollu’ya ve çalışma arkadaşlarına, dağcılara Çal halkı adına teşekkür ediyorum. Menderes Yolu, Çal’ın en önemli yolu olacak. Bu yol ile doğa turizmi bölgemizde canlanacak. Keşke, Büyük Menderes Nehri’nde su olsa, bu su temiz olsa da, rafting de yapılabilseydi. Çal İlçemiz, doğal güzellikleri, yürüyüş alanları, tarihi dokusu ile bölgemizin önemli turizm merkezlerinden biri olmaya aday. Dağcıları 3 gün boyunca Çal’da ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER