Başkan Akcan; “Türk siyasetinin ve Çallıların başı sağolsun”

Doğru Yol Partisi’nin Kurucusu Genel Başkanı Yıldırım Avcı’nın vefatına ilişkin taziye mesajı yayımlayan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan; “Değerli bir büyüğümüzü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türk siyasetinin ve Çallılar’ın başı sağolsun” dedi.

Başkan Akcan; “Türk siyasetinin ve Çallıların başı sağolsun”

Doğru Yol Partisi’nin Kurucusu Genel Başkanı Yıldırım Avcı’nın vefatı, memleketi Denizli’nin Çal İlçesi’nde üzüntüyle karşılandı.

Avcı’nın vefatının ardından taziye mesajı yayımlayan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Değerli bir büyüğümüzü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Avcı, Süleyman Demirel’in emanetçisi olarak da tanınıyordu. 1927 yılında Çal’da dünyaya gelen Yıldırım Avcı’nın ölümü memleketi Çal’da da üzüntü yarattı. Avcı’nın beyefendi kişiliği, dürüst siyasi duruşu ile yörede çok seviliyordu. Çal’ın yetiştirdiği değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Yıldırım Avcı’nın Türk siyasetine ve demokrasisine önemli katkıları olmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Sevenlerinin, ailesinin ve DYP ailesinin başı sağ olsun. Türk siyasetinin ve Çallılar’ın başı sağolsun” dedi.

AVCI’NIN HEYKELİ DİKİLECEK

İlçe merkezindeki Atatürk Parkı’na, Çal’ın yetiştirdiği önemli isimlerin heykellerinin kısa süre sonra dikileceğini belirten Başkan Akcan, bunlardan birinin de Yıldırım Avcı’nın heykeli olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER