Başkan Akçay’dan davet

LEADER Çalışmaları kapsamında 15 Haziran 2019 Cumartesi Günü Saat 17:00’de Kale Belediyesi Düğün Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapılacağını belirten Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, tüm vatandaşları davet etti.

Başkan Akçay’dan davet

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ‘LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi’ yürütülüyor.

Proje hakkında açıklama yapan Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, “Proje; Denizli’nin de dahil olduğu 10 IPARD ilinde uygulanacaktır. Proje ile LEADER yaklaşımına yönelik bilgilendirme, farkındalık yaratma ve yerel halkı harekete geçirme faaliyetleri yürütülecek, her ilde Yerel Eylem Grubu oluşumu desteklenecektir. Bu Proje Denizli ilçeleri arasından objektif kriterlere göre uygunluğu olan Kale ve Beyağaç İlçelerimizde de ortak bir çalışma ile başlanmıştır. Önümüzde ki günlerde KALEBEY Yerel Eylem Grubu Derneği kurulacak, faaliyetlerine başlayacaktır. Bölge üreticilerimize birçok katkısı olacak LEADER Çalışmasının başarıya ulaşmasında Kamu ve Tüzel Kurumlarının yanında bölge halkımızın, Sivil Toplum Örgütlerimizin desteği beklenmektedir. Bakanlık tarafından projede görev alan AB Yerel Kalkınma Rehberi Koray Kaya, Kale ve Beyağaç ilçelerimizde bulunan kamu kurumlarına, meslek kuruluşlarına, özel işletmelere, sivil toplum kuruluşlarına, çiftçilere, muhtarlara bu projeyle ilgili olarak 15 Haziran 2019 Cumartesi Günü Saat 17:00’de Kale Belediyesi Düğün Salonu’nda yapılacak olup tüm vatandaşlar davetlidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER