BAŞKAN AKYOL'LA TAVAS ÇOK GÜZEL OLUYOR

BAŞKAN AKYOL'LA TAVAS ÇOK GÜZEL OLUYOR

Tavas Belediyesi’nin Özelleştirme Daire Başkanlığı’ndan ücretsiz olarak devraldığı, uzun zamandır atıl halde bulunan eski tekel binası bölgenin en büyük kültür merkezine dönüşecek.

 Hafriyat ve inşaat çalışmalarına başlanan yeni merkez ile ilgili projenin animasyon video görüntüleri ve 3 boyutlu çizimleri de tamamlandı. Dalında uzman isimlerden oluşan bir ekip tarafından Tavas’ın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uzun süre yapılan araştırmalardan sonra ortaya çıkan projede; “sinema, kurs merkezi, nikah salonu, açık ve kapalı düğün salonu, kütüphane, gündüz bakım evi, spor salonu ve kafeterya” gibi sosyal ve kültürel bölümler ile etkinlik alanları yer alacak.  Tavas Belediyesi Kültür Merkezi projesi ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Geleceği İnşa Ediyoruz. Biz bir proje hazırladığımızda üç şeye önem veririz. Çocuklarımızın geleceği, kadınlarımızın mutluluğu ve yaşlılarımızın huzuru. Burada Tavas’a yakışır bir sosyal ve kültürel tesis Yükselecek” dedi.

DRT Denizli ekibi olarak ziyaret ettiğimiz Tavas Belediyesi’nde Başkan Turhan Veli Akyol DRT Denizli Yönetim Kurulu Başkanı Semra Akça Acar ve Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa Kaya ile sohbet etti. Tavas’ta gerçekleştirdikleri belediye hizmetlerini anlatan Başkan Akyol,  özellikle hafriyat çalışmaları  başlayan ve bölgenin en büyük sosyal ve kültürel merkezi olan Tavas Kültür Merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Akyol, genç işadamı Ahmet Turan’ın da hazır bulunduğu ziyarette kültür merkezine dönüşen eski TEKEL binasındaki çalışmaları bizzat yerinde anlattı.

Tavaslı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de destekleri ile böyle büyük ve önemli bir projeye giriştiklerini anlatan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi; “Bu Kültür Merkezi’nde her yaştan her kesimden insanımızı düşündük. Burada çocuklarımız oynayacak, gençlerimiz öğrenecek, kadınlarımız sosyalleşecek ve yaşlılarımız dinlenecek. 2014’te vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerimiz vardı. Hepsini bir bir gerçekleştiriyoruz. Tavasımızda şu an Büyükşehir Belediyemizin yaptığı Kent Ormanı bitmek üzere ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun da temelleri atıldı. Ayrıca Bağlar Mesireliğimize antik bir tiyatro yapıyoruz ve tüm alanı yeniden dizayn ederek ışıklandırmalarla süslüyoruz. Amacımız iki yılda ilçemizde bir sosyal ve kültürel devrim yapmak. Biz her şeye bir bütün olarak bakıyoruz. Vizyonumuzu her daim geniş tutuyoruz. Bizim için Tavasımızın bugünü değil yarını önemlidir. Bu sebeple de attığımız her adımı yıllar sonrasını düşünerek atıyoruz. En kısa sürede burada çalışmaları başlatacağız. Vatandaşlarımız müsterih olsun. 2018 yılı bitiminde Tavas, tarihinin en görkemli seviyesine ulaşacak. Rabbim şimdiden hayırlı uğurlu etsin. Her şey Tavasımız ve hemşerilemiz için. Öte yandan birşeyi unutmamamız lazım. Bu çalışmalarda bizlerin önünü açan ve destek olan Tavaslı Bakanımız Nihat Zeybekci ile yine Tavaslı Büyükşehir Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tavas’a yapılan her şeyde onların emekleri var” dedi.  

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER