Başkan Arslan 2020’yi değerlendirdi

Mahalle muhtarları, ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları ( STK ) temsilcileri ile bir araya gelen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 2020 yılında gerçekleştirdikleri çalışmaları değerlendirdi.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, mahalle muhtarları, ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları ( STK ) temsilcileri ile bir araya geldi. Belediye Konferans Salonunda ve pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen toplantı, 3 gün sürdü. Başkan Arslan’a Belediye Başkan Yardımcısı Selma Tutgun, Meclis Üyesi Fethi Uğur da eşlik etti. Toplantılar dizinde Başkan Arslan, 2020 yılında yapılan çalışmaları değerlendirdi. Pandemi sürecinde yaşananlar hakkında konuşan Başkan Arslan; “Pandemi sürecinden dolayı son bir yıldır hepimizin paradigması değişti. Tabi bu sürecin hizmetlerimizi aksatmaması için elimizden geleni yaptık. Pandeminin başlamasıyla birlikte mağdur olan vatandaşlarımız başta olma üzere esnaflarımıza gerekli yardımları yaptık, hizmetleri götürdük. Maske üretimimizi gerçekleştirerek. Yine bu süreçte Esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza maske ve hijyen paketi dağıttık. Türk Kızılayı ve belediyemiz işbirliği içerisinde gıda kolisi dağıttık. Esnaflarımıza alışveriş kartı dağıttık. Faaliyetlerini durduran kiracılarımızdan işyerleri kapalı olduğu sürece kira almadık. Vefa Desek Grubu’na personel ve araç desteği verdik. Hala şu anda filyasyon ekibinde aracımız ve personelimiz görev devam etmektedir” dedi.

“40 BİN METREKARE TAŞ DÖŞEDİK"

Belediyenin pandemi sürecinde yaptığı rutin çalışmalara değinen Başkan Arslan, pandemi’ye rağmen 2020 yatırım programlarımızı gerçekleştiğini söyledi. Başkan Arslan, “Pandemi sürecine rağmen rutin çalışmaları yapan nadir belediyelerden biriyiz. Çalışmalarımız da ciddi bir şekilde devam ediyor. 2020 yılı asfalt çalışmalarımızda zor bir coğrafya olan Elmalı Mahallemiz Kepir Mevkii’nde birinci kat asfalt çalışmasını gerçekleştirdik.2016 yılından itibaren çalışmaların gerçekleştiği Kepir Mevkiimizde vatandaşlarımız ve araç sürücülerimiz konforlu ve güvenli bir yol sahip oldular. Taşçılar Mahallesi birinci ve ikinci kat asfalt çalışmalarımız, Güzelyurt Mahallesi’nde bağlantı yolumuz, Kalınkoz Mahallesi, İmamlar-Belevi ara yol, Arıkaya Pırnaz Yolu, Taşçılar Mahallesi’nde menfez yolumuz birinci kat, İnönü Caddesi ve Kızılkaya Yollarımızda asfalt çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Kilitli parke çalışmaları kapsamında Yaylapınar, Kalınkoz, Güzelyurt ve ilçe merkezi olmak üzere 40 bin metrekare çalışma gerçekleşti. Mahallelerimizde kumlama çalışmaları devam ederken çiftçilerimizi unutmadık. Sera yolları kumlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Karla mücadele çalışmalarımız tüm mahallelerde gerçekleştirdik. İhtiyaç olan tüm mahallelerimize bekleme durakları yerleştirerek vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın kışın yağmur ve soğuktan etkilenmemeleri sağladık” diye konuştu.

“PARK YAPIMLARINA ÖNEM VERDİK"

Çocuklar ve aileler için park konusunda da ciddi işler yaptıklarına değinen Başkan Arslan; “Evlatlarımızın daha sosyal olmaları ve güzel vakit geçirmeleri için park yapımlarına önem verdik. Dekoratif parke, oyun grubu ve spor aletlerimiz revize edilmiştir. Yeşil alanlarımızın bakımları, çocuk parklarımızın tamiratları gerçekleşti” dedi.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ARTIK CEBİNİZDE"

Belediye bünyesinde ‘WhatsApp İletişim Hattı’ kurduklarını belirten Başkan Arslan; “Vatandaşlarımız istek talep ve önerilerini buradan bizlere 7/24 iletebiliyor. Pandeminin başladığı ilk günlerden itibaren 31 Mahallemizin tamamında ve ilçe merkezimi olmak üzere işyerlerinde, mahalle sokaklarında dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarımızı düzenli bir şekilde gerçekleştirdik ve devam ediyor. Oto Terminal’de ise garaja her gelen ve çıkış yapan araçlarımızı dezenfekte gerçekleşti. Yaz ayı boyunca sivrisinek ve uçkunla mücadelemiz gerçekleşti. İlçemizin Tüm Camilerinde gerekli temizlik çalışmalarımız gerçekleşti” şeklinde ifade etti.

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK OLDUK, TARIMA ÖNEM VERİYORUZ

Tarım ve eğitimde yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Arslan, şunları aktardı: “İlçemizde Fen Lisesi’ni kazanan 19 öğrencimize nakdi yardım, uzaktan eğitim gören 8 öğrencimize tablet yardımı yaptık. Uzaktan eğitim için EBA Noktaları oluşturduk. Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizin bereketli topraklarında çeşitli ürünlerin yetişmesi için Tarıma önem verdik örtü altı sebzeciliği alanında çiftçilerimize destek verdik. 160 çiftçimiz 800 dekar alanda faaliyetlerine devam ediyor. Toplantılar ve teknik geziler düzenledik. Karakılçık buğdayı 15 çiftçimize 4 ton tohumu dağıttık. İlçemizde cevizi desteklemek için Valiliğimiz Büyükşehir ve DTO işbirliği içerisinde fidan dağıtımı gerçekleşti. Çameli fasulyesinin tescili alındı.”

“GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇTİK"

2014 yılından itibaren ilçenin yeniden inşası için yola çıktıklarını belirten Başkan Arslan, şunları aktardı: “İlçe meydanındaki esnaflarımız ve ev sahiplerimizden estetik çalışmalar için hiçbir talep ücret alınmadı. Çalışmalarla evlerimizin ve esnaflarımızın iş yerlilerinin dış görüntü kirliliğinin önüne geçilerek ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizden tam not aldık. Boya ve restorasyon çalışmalarımız yaklaşık 3 ay sürdü. Yapılan restorasyon çalışmasına destek veren Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum 'a ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederiz. İlçemizin gelişimine ve kalkınmasına büyük bir değer katacak olan Çameli Meydanımızda düzenleme çalışmamız kısa süre içerisinde tamamlanacak kaidemiz ilçe medyamıza güzel bir görünüm katacaktır.”

“ÇAMELİ KİLİMİ VE ELMALI BEZİNE COĞRAFİ İŞARET ALINDI"

Başkan Arslan, “Çameli’nin kökboyalarından elde edilen Çameli kilimi ve Elmalı Mahallesi Yöremize ait Elmalı Bezi ile ilgili coğrafi işaret için gerekli başvuruyu yaparak geçtiğimiz hafta coğrafi işaret tescilini aldık. İlerleyen günlerimizde Yöremize ait Çameli kilimi ve Elmalı bezimizin pazarlanması ile ilgili çalışmalarımız gerçekleşecektir” dedi.

“27 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ"

İlçede 6 yılda yaşanan ölüm sayısı hakkında konuşan Başkan Arslan “2014 Haziran’dan 23 Aralık 2020 Yılına kadar Çameli ve 31 mahallelerinde toplam bin 494 kişi vefat etmiştir. 2020 yılı itibariyle Çameli ve mahallelerinde toplam 243 kişi vefat etmiştir. Korona virüsü nedeniyle Mart ayından bu zamana kadar Kovid-19 hastalığından Çameli ve mahallelerinde vefat eden kişi sayısı 27 kişidir” diye konuştu.

“DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Başkan Arslan son olarak şunları söyledi: “2021 de dolu geçecek. Yeni yılla birlikte çalışmalarımız her yönüyle devam edecek. Vatandaşlarımızdan kopmadan belediyecilik çalışmalarımızı yaptık. Bu süreçte sokak hayvanlarımızı da unutmuyor. Mama ikramında bulunuyoruz. Hemşerilerimizin düşüncelerinizi hep önemsedik. 2021 yılında da bu şekilde yönetim anlayışımız devam edecek. Belediyemiz ilçemizin alt yapı ve üst yapısının yanında çağ atlatacak çalışmalar için ne gerekiyorsa yapmaya devam edecektir.”

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER