Başkan Atlı’dan DENİB’e ziyaret

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette DENİB’in ‘Senden İhracatçı Olur’ projesi görüşüldü.

Başkan Atlı’dan DENİB’e ziyaret

Babadağ Belediye Başkanı Ali atlı, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Atlı ve Başkan Memişoğlu, ‘Senden İhracatçı Olur’ projesi üzerine konuştu.

Projenin Babadağ’da da uygulanmasını isteyen Başkan Atlı, “Proje; ilçe ekonomisine önemli bir kaynak sağlanmış olacak” dedi.

Projenin amacı hakkında konuşan Başkan Memişoğlu; “projenin amacı Babadağ’dan mikro ihracatçılar yetiştirerek, gençlere gelecekleri için fırsat sunmak. Babadağ’ın genç ihracatçıları için geliştirilecek projeler arasında ihracatçı adaylarını donanımlı hale getirmek için çeşitli seminer ve eğitimlerde olacak. Gençler aldıkları eğitimler ile ihracatta daha nitelikli ve donanımlı hale gelecek. Projenin bir diğer amacı ise ihracatta e-ticareti geliştirmek. Denizli’den dünyanın pazarına açılan ihracatçıların son teknoloji ve bilimsel gelişmelerini desteklemek için e-ticareti yaygınlaştırmak. Genç istihdama önemli katkılar sürecek olan proje gençlerin yanı sıra kadınlara da destek olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER