Başkan Bozkurt’tan Denizli’deki su zammına tepki

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan su fiyatlarına yapılan yüzde 20’lik zammı değerlendiren İyi Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt; “Dileğimiz; halkımıza yüklenen bu zam yükünün uygulamayarak geri çekilmesi olacaktır” dedi.

Başkan Bozkurt’tan Denizli’deki su zammına tepki

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 16 Temmuz’da gerçekleştirdiği meclis toplantısında; su fiyatlarına yüzde 20 zam kararı alındı.

İyi Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt; yapılan su zammına tepki gösterdi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Başkan Bozkurt; “Yapılan su zammını kabul etmiyoruz. Su; yaşayan tüm canlıları ilgilendiren, havayla birlikte en yaşamsal, en temel ihtiyaçtır. Ticari emtia gibi düşünülemez. Kar-zarar hesabı yapılamaz. Belediyenin en temel görevi; temiz su, temiz hava sağlamaya yönelik alanlardan birincisidir. Belediyeler, bu hususta her türlü fedakarlığı yapmak zorundadır. Diğer pek çok alanda israf alabildiğine, doludizgin, giderken suya maliyet hesabı yapılarak zam, yapılması zaten büyük sıkıntılar içinde çırpınan halkımıza hemşehrilerimize, hayatın en çekilemez bir darbesi olmuştur. Dileğimiz; halkımıza yüklenen bu zam yükünün uygulamayarak geri çekilmesi olacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER