BAŞKAN ÇATLIK, YÖNETİM KURULUNU TANITTI

Denizli Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Başkanı Mahmut Çatlık, AYSİAD ofisinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Çatlık; yönetim kurulu üyeleri, istişare kurulu ve dernek üyelerini tanıttı.

BAŞKAN ÇATLIK, YÖNETİM KURULUNU TANITTI

Denizli Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Başkanı Mahmut Çatlık, AYSİAD ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla yönetim kurulu üyeleri, istişare kurulu ve dernek üyelerini tanıttı. Toplantıda konuşan Başkan Çatlık; “Derneğimizi daya büyük noktalara taşımak için tüm üyelerimize el uzatacağım. Denizli'nin sorunlarını, sıkıntılarını, sevinçlerini en iyi şekilde gündeme taşıyan siz değerli gazeteci arkadaşlarımıza bizleri kırmayarak AYSİAD'a geldiğiniz ve heyecanımızı paylaştığınız için yönetim kurulu üyelerimiz, istişare kurulumuz, dernek üyelerimiz ve şahsım adına çok teşekkür ederim" dedi.

“BU BAYRAĞI BİZE ULAŞTIRDIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”
“2. Meşrutiyetin ilanıyla sansürsüz çıkan ilk gazetecinin tarihi 24 Temmuz 1908'dir” diyerek sözlerine devam eden Başkan Çatlık, “ Bu tarihi misyon edinerek oluşturulan ve bu tarihin veriliş nedeninin unutulmaması için 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak gazeteci arkadaşların basın bayramını kutluyorum. Kaleminiz ve klavyeniz yazmaktan yorulmasın, yüreğiniz Türk milletinin doğruları için atsın. Kısaca AYSİAD yani Avrasya Yönetici Sanayici ve İş adamları derneği toplumdan gelen talebin sonucu olarak ortaya çıkmış bir sivil toplum örgütüdür. 09 Ocak 2004 yılında Mehmet Gökçe, Mustafa Koç, Ali Önal, Ömer Kunaç, İsmail Yılmaz, rahmetli Kenan Şahan ve Hakkı İşmur tarafından kurulmuştur. Kurulduğundan bu güne kadar 4 farklı üyemiz başkanlık yapmıştır. Başkanlarımız Mehmet Gökçe, Mustafa Koç, Kemal Yamuç ve Hüseyin Erikler'dir. Değerli başkanlarımıza AYSİAD bayrağını bugüne kadar taşıdıkları ve bize ulaştırdıkları için çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

“ADIMIZIN NEREDEN GELDİĞİNİ UNUTAMAYIZ”
“Adımızın nereden geldiğini unutamayız” diyen Başkan Catlık, ” Avrasya ismi; büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1933 Tarihli konuşmasında 70 Yıl ileriyi görerek söylediği; ‘Komşumuzun idaresinde, dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprülerini sağlam tutarak, dil bir köprüdür, inanç bir köprüdür, tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz’ sözleri isim konulmadan Avrasya'yı işaret etmektedir. Gördüğünüz gibi teslim aldığımız bayrak yaşatmamız gereken değerler çok kıymetli. Başkanlık ve yönetim kurulu seçimlerinden tutun tüm yaptığı uygulamalar AYSİAD değerlerine göre yapılan, varoluş nedeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti olan derneğimizi sizlere tanıtmanın haklı gururunu yaşıyoruz" sözlerine yer verdi.

“İSTEĞİMİZ MEMLEKETİMİZİN HER ALANDA EN İYİ YERDE OLMASIDIR”
“Asil Türk milletinin canı pahasına koruduğu bu vatan, kanımız kadar kutsaldır” diyen Başkan Çatlık, “ Bütün arzumuz ve isteğimiz memleketimizin her alanda en iyi yerde olmasıdır. Değerlerimiz vatan ve bayrak sevgimiz her türlü Ticaretin üstündedir. Ticaretimizin örfü ahilik, ahilik ilkesi de ilkemizdir. Türkiye Cumhuriyet Devletinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi ‘hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak’” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER