Başkan Çelik "Önce sağlık" dedi! Dezenfektan üretti!

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfektan üretimine başladı. Başkan Çelik, "Mesleğimi ve sorumluluğumu birleştirerek böyle bir projeye imza attık.” dedi.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs sonrası 81 il belediyeleri tedbirlerini arttırarak devam ediyor. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, korona virüs ile mücadelede önemli bir yer tutan dezenfektan üretimine başladı. Eczacı Başkan Çelik, ürettiği dezenfektanları kendisini arayan 65 yaş üzeri yaşlılara, kronik rahatsızlığı olanlara ve toplu kullanım alanlarına ücretsiz dağıtıyor.

Belediye Başkanı Birsen Çelik, Bozkurt'un Sazköy Mahallesinde ikamet eden 65 yaş üstü yaşlıların yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla ziyaret etti. Başkan Çelik ev ev gezerek yaşlıların isteklerini, ihtiyaçlarını sordu ve oluşan taleplerin yerine getirilmesi talimatı verdi.

KENDİ DEZENFEKTANINI ÜRETTİ

Türkiye'nin ilk ve tek kadın eczacı belediye başkanı olan Birsen Çelik, kendi ürettiği dezenfektan ürünlerini de kendisini arayarak talepte bulunan  65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve  insanların toplu halde bulundukları dolmuşlar, hastane ve sağlık ocakları ile kamu kurumlarına dağıttı.

Yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için, Bozkurt Belediyesinin “VEFA ÇAĞRI MERKEZİ”nin numarasını veren Başkan Çelik, belediyenin 7/24 hizmetlerinde olduklarını belirtti.

Dezenfektan fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle varandaşın ulaşımının zor olduğunu vurgulayan Çelik "Mesleğimi ve sorumluluğumu birleştirerek böyle bir projeye imza attık. Hem belediyemize hem vatandaşlarımıza yük olmadan ürettiğimiz dezenfektanları, bizleri arayarak ihtiyaç belirten toplu kullanım alanları ile 65 yaş üstü vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu zor dönemde dayanışma için 24 saat Bozkurt'un ve Bozkurtluların hizmetindeyiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211