Başkan Çelik: “Sınırlı imkanlarla sınırsız hizmet yapmak zorundayız”

DRT ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programına konuk olan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ekonomi üzerine yaptığı konuşmasında; “Sınırlı imkanlarla sınırsız hizmet yapmak zorundayız” dedi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Ekonomi üzerine açıklama yapan Başkan Çelik; “Görev tanımı vardır. Fakat öyle bir Türkiye’den, öyle bir süreçten geçiyoruz ki görev tanımı tamamen değişti. Görev alanımızda olmayan her şeyle de ilgilenmeye başladık. Çünkü vatandaşın durumu gerçekten çok kötü. Biz belediyeler sınırlı imkanlarla sınırsız hizmet yapmak durumundayız. Çünkü esnafımız, çiftçimiz çok kötü. Benim bölgem tarım ve hayvancılık bölgesi. Şu anda biliyorsunuz, tam rakamı telaffuz edemeyebilirim 7-8 liraya mal olan sütü 5 liraya satmak durumundalar. Yani, tamamen zararına bir durum söz konusu. Yerel yönetimlerinde görev anlayışı değişip, günü kurtarmaya çalışan esnafımıza, vatandaşımıza el uzatmaya başladık. Talepler hep bu doğrultuda. Ramazan da geliyor. Ramazan; birliğin, dayanışmanın, özellikle de ruhaniyetimizin çok yüksek olduğu dönemler. Çok sıkıntılı bir kış geçirdik. Çok sıkıntılı bir Ramazan geçirmeyelim diye uğraşıyoruz” dedi.

BAŞKAN ÇELİK’TEN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Erken seçim çağrısında bulunan Başkan Çelik, şunları kaydetti: “Üst düzey hükümet yetkililerin gerçekten artık çözemediklerini, bu işi yürütemediklerini anlayıp derhal ve hemen bir erken seçime geçmesi lazım ki rahat bir nefes alınsın. Bir erken seçim olur diye düşünüyorum çünkü yönetilemeyen bir ekonominin içindeyiz. Yönetemeyince de mecburen böyle bir duruma başvurmak zorundalar. Türkiye’de çok inandırıcı olmuyor her şey zamanında, yerinde olacak söylemleri. Bugün söylenen bir bakıyorsun ertesi gün değişivermiş. O nedenle bu söylemleri çok inandırıcı bulmuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER