Başkan Çelik’ten çocuklara anlamlı hediye

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıl dönümüne birkaç gün kala, anaokulu öğrencilerine Atatürk puzzle, ilkokul öğrencilerine de Nutuk hediye etti.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıl dönümüne birkaç gün kala, anaokulu öğrencilerine Atatürk puzzle, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine de Nutuk hediye etti. Bozkurt’taki tüm anaokulu ve ilkokulları tek tek gezen, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Çelik; “Çocukların ve gençlerin sevgisi bir başka. Çünkü onlar çıkarsız seviyor. Çıkarsız benim sevdiğimi de bildikleri için aramızda gerçekten çok güzel bir diyalog var. Bu hep böyle sürecek. İnşallah bunlar büyüyünce vatana, millete, Mustafa Kemal Atatürk’e layık birer çocuk olacaklar. Tek dileğimiz onların geleceğinin güzel olması” dedi.

“ATATÜRK OLMASAYDI BEN DE OLMAZDIM”

“Atatürk olmasaydı ben de olmazdım” diyen Başkan Çelik, şunları aktardı: “Cumhuriyet ve Atatürk Haftası’nı birleştirmek istedik. Tabi ki bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz. Çocuklarımız da onun izinde. Bozkurt Belediyesi olarak bu haftaya bir küçük tat katalım istedik. Atatürk yapbozu ve Nutuk kitabı hediye etmek istedim. Mustafa Kemal Atatürk öyle sözlerle, kitaplarla, puzzlelarla anlatılacak biri değil. ‘Mustafa Kemal Atatürk’ demek ‘cumhuriyet’ demektir. ‘Cumhuriyet’ demek; seçme, seçilme demek. ‘Cumhuriyet’ demek seçme-seçilme hakkını önemsemiş kadın demek. Cumhuriyet demek, bunu özümsemiş kadının belediye başkanı olması demek. Daha ne denebilir ki. Ben buradaysam. Belediye başkanı olduysam. Ne mutlu bana ne mutlu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyenlere. Sağol Atam diyorum. Yaptıklarımız bir denizdeki su damla kadar aslında. Mustafa Kemal’e layık olmak için çok çalışmamız lazım. Bizlerde çok çalışıyor. İnşallah ona layık bireyler olmalıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER