BAŞKAN CENGİZ ARSLAN; ÇİN HAVA OYUNLARI’NIN ŞEREF KONUĞU OLDU

Çin'in Guizhou Eyaleti'nde düzenlenen 1. Çin Hava Oyunları Festivali’ne katılan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, programın şeref konuğu olarak ağırlandı.

Geçtiğimiz Mayıs Ayı’nda Çin Halk Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Guizhou Dağ ve Açık Hava Sporları Bakan Yardımcısı Xiang Wenming başkanlığındaki heyet ile Çameli Belediyesi arasında kardeş şehir olmak için ‘iyi niyet protokolü’ imzalanmıştı. Bu kapsamda Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 24-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 1. Çin Hava Oyunları sebebi ile resmi davetli olarak Çin'in Guizhou Eyaleti'ne gitti. Gezide eyaletin Başkenti Guiyang olmak üzere Liuzhou ve Liupanshiu şehirlerinde inceleme yapma fırsatı olan Başkan Arslan, Hava Oyunları’nın düzenlendiği Wumeng, Zang ke jiang ve Anlong Turizm Merkezleri’nde, hava oyunları yarışmaları izledi ve görüşmeler yaptı. Başkan Arslan, programın şeref konuğu olarak ağırlandı.

Turizm merkezlerinin bağlı olduğu Liupanshiu Valiliği ile turizm ve spor alanlarında karşılıklı işbirliği amaçları doğrultusunda resmi bir protokol imzalayan Başkan Arslan, protokoller ile karşılıklı olarak eyalet hükümeti ve İçişleri Bakanlığı'nın onayına müteakip yürürlüğe gireceğini belirtti. Ziyaret hakkında açıklama yapan Başkan Arslan, “Çameli’de yapmış olduğumuz alternatif turizm yatırımlarımızı , Çin'li dostlarımıza tanıtma ve gelecekte birlikte çalışma imkanımızı geliştirme şansımız doğdu” dedi

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER