Başkan Çetin, 100 milyon temlik aldığını doğruladı!

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, temliklere ilişkin iddialara yanıt verdi ve 100 Milyon TL temlik aldığını doğruladı. Başkan Çetin, temliklerin tedbir amaçlı alındığı ifade etti ve “ Biz bu temlikleri cebimize koymuyoruz. Geldiği gün parayı kulübe iade ediyoruz” dedi.

Başkan Çetin, 100 milyon temlik aldığını doğruladı!

“BİZ BU TEMLİKLERİ CEBİMİZE KOYMUYORUZ”

Yukatel Denizlispor’da Başkan Ali Çetin, temlik iddialarına ilişkin yönetim kuruluyla birlikte basının karşısına geçti ve 100 Milyon TL temlik aldığını açıkladı. Temliklerin doğru olduğunu ifade eden Başkan Çetin, “ 25, 25 ve 50 Milyon TL olmak üzere benim adıma 100 Milyon TL’lik temlik alındı. Bu paranın 14 Milyon TL’si benim kendi alacağım olan para. Gerisi tedbir amaçlı konuldu” diye konuştu. Neden 100 Milyon TL temlik aldıklarına da açıklık getiren Çetin, “20 maç kazanmamız lazım. Oda 60 Milyon TL ediyor. Federasyondan 36 Milyonda alacağımız var. Bu yüzden 100 Milyon TL temlik aldık. Kimsenin alacağının üzerine yatacak değiliz” dedi.

“BAKLAVACI BİLE TEMLİK SIRASINDA”

13 aydan bu yana görevde olduklarının altını çizen Başkan Çetin, “Başkan Yardımcıları, ve eski yöneticilerinde temliği var. Ayrıca maliyenin de temlik sırasında olduğunu söyleyelim. Hatta baklavacı bile temlik sırasında.. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bu gündem oldu. Zamanında alınan baklava parası bile ödenmemiş, onlarda sıraya girmiş. Bizimle gırgır geçtiler. Ama Denizlispor’da kimsenin parası kalmaz. Her kim olursa gerçek alacağını vereceğiz. Bu nedenle tedbir aldık. Bize son 1 ayda 10 tane icra dosyası geldi. 10 yıl önce alacağı olan adam takım Süper Lige çıkınca sıraya girdi. Şimdiye kadar dosyasını işleme koymayanlar, paranın kokusunu alınca işleme koydular” ifadelerini kullandı.

“BİZ DENETİME AÇIĞIZ”

Bizim her şeyimiz şeffaf diyen Başkan Çetin, “Biz denetime açığız. Bize ithamda bulunan arkadaşların muhasebecisi vardır. Adamlarını getirsinler... Usulsüzlük varsa bulsunlar. Savcılığa verebilirler. Burada her şey açık… Biz aldığımız temlikleri cebimize koymuyoruz. Geldiği gün içerisinde kulübe iade ediyoruz” dedi.

“BORCUMUZ 37 MİLYON TL”

‘Kulübün 150 Milyon TL borcu var’ şeklindeki iddialara da yanıt veren Çetin, “ Biz batıyormuşuz. 30 Eylül itibariyle borcumuz 37 Milyon TL. Kasamızda paramız yok ancak geçmişe dönük borcumuzda yok. Biz doğru yolda ilerliyoruz. 21 Milyon TL federasyondan alacağımız var. Bunu düşersek 16 Milyon TL borç ortaya çıkıyor. Biz buraya geldiğimizde kulübün borcu 47 Milyon TL idi. Hepsi belgeli elimizde. Aksini iddia eden varsa delikanlı gibi gelsin konuşalım” dedi. Bankadan 9 Milyon TL kredi aldıklarını aktaran Başkan Çetin, “Kredi alıyoruz suç, almıyoruz suç. Bazıları banka banka dolaşıyorlar, alamıyorlar diyordu. Bizim gizlimiz saklımız yok. Bizden sıyrılın artık. Sülük gibi bize yapıştılar. Bu insanlar burada emek veriyor” ifadelerini kullandı.

“ALİ KOÇ’TA CEZA ALIYOR”

PFDK’dan aldığı ceza sonrası, ‘Denizlispor’un lobisi yok’ şeklindeki eleştirilere de çok sert cevap veren Başkan Çetin, “ Yahu Ali Koç ile Mustafa Cengiz’de sevk ediliyor. Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak 1.5 yıl ceza aldı. Ben gerekli tepkiyi verdim. Bedeli varsa da öderim” dedi.

“BORÇSUZ KULÜP OLACAĞIZ”

Borçsuz bir kulüp olacaklarını aktaran Başkan Çetin, “Kulüpler Birliği Toplantısı’nda herkes birbirine borç soruyor. Kasımpaşa, Gazişehir ve Alanyaspor’lular geriliyor. Bizde ileride gerileceğiz. Verdiğimiz sözü tutacağız. Borçsuz bir kulüp olacağız. Şu anda da iyi gidiyoruz. Bir nerede çukur var bilmiyoruz. Sonra neden temlik aldınız deniyor. 2009 yılından gelen icra var. Herkesin alacağını ödeyeceğiz. Verilmeyecek hesabımız yok. Bir kuruş hata çıksın ban sorun. Eksik varsa sorumlu benim” diye konuştu.

“MARATON’DAKİ DEMİRLER KALKACAK”

Taraftarlara da müjde veren Başkan Çetin, “Maraton Tribünü’nde yer alan Aile Tribünü’nü Kapalı Tribüne alacağız. Protokolün yan tarafına da olabilir. Fenerbahçe maçında bir aile 3 aylık çocuğuyla maça geldi. Ayrıca Maraton Tribünü’ndeki demir parmaklıkları da kaldıracağız. Bunu da Sivasspor maçına yetiştireceğiz” dedi. Başkan Çetin, stadyumun açık alanlarının üstünün şu anda kapatılmayacağını da sözlerine ekledi. Federasyondan 7 Milyon TL beklediklerini ancak bunu alamadıklarını aktaran Çetin, şu anda tribününün üstünü kapatacak güçlerinin olmadığını açıklayarak, verdikleri sözü tutamadıkları için taraftarlardan özür diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER