Başkan Demirci: “Kahvehanelerde oyunlar serbest olmalı”

Pandemi sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Denizli Kahveciler Odası Başkanı Hüseyin Demirci; “Merkezde 440 tane esnafımız var. Bunların yarısı faaliyette esnafımız kepenk açmıyor. Oyunların açılmasını istiyoruz” dedi.

Korona virüs sürecinde etkilenen işletmelerden biriside kahveciler. Kahveciler 1 yıllık süreçte 6 ay açık 6 ay kısıtlamalı faaliyet gösterdi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Denizli Kahveciler Odası Başkanı Hüseyin Demirci ; “Pandemi sürecinde bir yılı geride bıraktık. Bu bir yıl kahvehanelerimizde 6 ay açık 6 ay kısıtlamalı olarak geçti. 6 aylık kısımda kahvehanelerde oyunlarımız yasaktı. Sadece çay ve kahve satışlarımız oldu. Bu durum esnafı etkiledi. Esnaf tatmin olmadı. Oyunlar hala yasak. Bulaş riskini azalttığı düşüncesiyle oyunlar yasaklandı. Ancak böyle bir delil, ispat henüz yok.  Bilim Kurulu tavsiyesi üzerine böyle bir karar alındı. Oyunlar olmadığı sürece esnaflarımızın durumu ne olur bilmiyoruz. Merkezde 440 tane esnafımız var. Bunların yarısı faaliyette. Esnafımız kepenk açmıyor. Oyunların açılmasını istiyoruz. En azından denenmesi gerekiyor ” şeklinde konuştu.

“KAHVECİLER EKONOMİK OLARAK ENTÜBE OLDU”

Esnafa faizsiz kredi verilmesi gerektiğini belirten Başkan Demirci; “Sabah 7 akşam 19 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Bu saatlerin ileriye alınması gerekiyor. İlk etapta saat 21 gibi kapanması esnafımızı rahatlatır. Üyelerimiz 6 ay kapalı kalınca borçlandı. En azından faizsiz kredi desteği verilmeli. 6 ay açık 6 ay da kısıtlamalı faaliyet gösterilmesi esnafı 2 yıl geriye itti. Esnafımıza kredi desteği verilmeli.  Denizli’de kahveciler koronadan entübe olmadı ama ekonomik olarak entübe oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211