Başkan Doğan; “Bizler bir aileyiz, bir bütünüz”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Koruyucu Aileleri ve Öksüz, Yetim ve Kimsesizler Üzülmesin projesi (ÖYKÜ) çocukları bir araya gelen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bizler bir aileyiz. Bizler bir bütünüz. Merkezefendi Belediyesi ve şahsım adına her zaman sizlerin yanındayız” dedi.

Başkan Doğan; “Bizler bir aileyiz, bir bütünüz”

Merkezefendi Belediyesi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Koruyucu Aileleri ve ÖYKÜ(Öksüz, Yetim ve Kimsesizler Üzülmesin) çocuklarına yönelik iftar programı düzenledi. İftara; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Denizli İl Müdür Yardımcısı Bayram Gökhan Çakırlı, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Atıcı Bakcan, aileler ve çocuklar katıldı. İftarda konuşan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün Dünya Yetimler Günü. Bugün toplumumuzda bir farkındalık yaratır, insanlarımız bu konuda bilinçlenir. Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak ‘Öksüz, Yetim, Kimsesizler Üzülmesin Projesi’ ile başlattığımız ÖYKÜ projesi ile öksüz ve yetim çocuklarımıza dokunmak, onlara hayatta birey olmayı öğretmek, onları sosyal hayatın içine katmak için büyük bir çaba sarf ettik. Eğer ki bu projemiz bir öksüz yetim çocuğumuza faydalı olduğuysa, eğer onu topluma kazandırabildiysek bizim için ne mutlu” dedi.

“KORUYUCU AİLELİK SİSTEMİNİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”

Koruyucu ailelik sistemini sonuna kadar desteklediklerini belirten Başkan Doğan, “Maalesef ailelerimiz çeşitli sebeplerle birlikteliklerini devam ettiremiyorlar. Bu durumda en çok çocuklarımız mağdur oluyor. İşte devletimiz her ne kadar yurtlarıyla, imkânlarıyla çocuklarımıza sahip olsa da bir anne ve baba şefkatinden yoksun olarak büyüyen çocuğumuz maalesef hayata bir sıfır yenik başlıyor. Bizler bu anlamda yeni dönemde Merkezefendi Belediyesi olarak koruyucu ailelik sistemini sonuna kadar destekliyoruz. Proje anlamında da talepler anlamında da yetki ve sorumluluğumuz dâhilinde elimizi taşın altına koymaya hazırız” diye konuştu.

“SÖZ KONUSU ÇOCUKLARSA AKAN SULAR DURUYOR”

Söz konusu çocuklar olduğunda akan suların durduğunu belirten Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak yeni dönemde de sizlerle olan, koruyucu ailelerimizle olan bütün ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz. Sizin talepleriniz konusunda da her türlü talebinize, projenize hazırız. Özellikle de bir kadın başkan olarak, çocuklar söz konusu olduğunda inanın ki benim için de akan sular duruyor. Bu güzel topluluktan çok gurur duydum. Denizli’de böyle bir topluluğun, koruyucu aile sistemin bu denli gelişmiş ve yerleşmiş olmasından çok gurur duydum. Bizler bir aileyiz. Bizler bir bütünüz. O anlamda her zaman Merkezefendi Belediyesi ve şahsım adına sizlerin yanındayız” diye konuştu.

“131 KORUYUCU AİLE YANINDA 166 ÇOCUĞUMUZ BULUNMAKTA”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu ise, “Denizli’nin, farkı şekillerde, farklı hizmet alanları içerisinde, hep sorumluluk sahibi olduğunu ve sorumluluklarını şevkle yerine getirmiş olduğunu gördüm. Aynı şekilde Başkanımızın yaklaşımını ve koruyucu aileler konusunda da Denizli iyi bir seviyede. Denizli’de şuan 131 koruyucu aile yanında 166 çocuğumuz bulunmakta. Bütün çocuklarımız bir aile yanında büyürler, yetişirler, sevgiden mahrum kalmazlar, toplum içerisinde değerlerini bulurlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER